baneris leidinys

lauko diena lzukt
Nuotr. Lauko dienos dalyviai apžiūrėjo ir įvertino ūkininko Albino Tarnausko žieminių kviečių pasėlius.


Violeta SEREDŽIUVIENĖ

Gamta kasmet išbando žemdirbių kantrybę – tai sausros pasėlius alina, tai prapliupę lietūs juos merkia. Visgi, apsiginklavę pažangiomis šiuolaikinėmis augalininkystės technologijomis bei modernia žemės ūkio technika, Zanavykijos krašto žemdirbiai paprastai sugeba pergudrauti gamtą ir užauginti gerą derlių.

Birželio 13 d. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šakių rajono biuro konsultantai Šakių bei kaimyninių rajonų ūkininkus pakvietė į tradicinę lauko dieną-seminarą „Technologiniai sprendimai augalų vegetacijos metu“. Sintautų seniūnijos Skaistgirių kaimo ūkininko Albino Tarnausko valdose vykusioje lauko dienoje apžiūrėti ir įvertinti žieminių rapsų, kviečių bei žirnių pasėliai, aptarti svarbiausi augalų priežiūros technologiniai bei ekonominiai pasirinkimai ir sprendimai.

Šakių rajono biuro augalininkystės konsultanto Egidijaus Kudirkos manymu, šiemet mūsų rajone kol kas žieminių rapsų pasėliai tikrai puikūs, tad derlingumas turėtų būti neblogas – bent 4 t/ha. Jei gamtos sąlygos ir toliau bus palankios, žieminių kviečių derlingumo prognozės taip pat geros – apie 8 t/ha.

„Šiemet svarbiausia buvo ūkininkams tinkamu laiku patręšti kviečius. Kai kas, atšilus orams, labai skubėjo laukus tręšti, tačiau augalai nespėjo įsisavinti azoto, nes netikėtai sulaukėme net sniego“, – sakė E. Kudirka.

Pasak augalininkystės konsultanto, svarbu ir tai, kad augalų vegetacijos metu pasėliuose būtų taikomi tinkami technologiniai sprendimai. Reikia atkreipti dėmesį į pesticidų naudojimą bei žalingumo ribas purškiant jais pasėlius. Didelę įtaką žirnių derlingumui turi bakterijų naudojimas. Anot E. Kudirkos, tik tada ūkininkas gali tikėtis gero derliaus, jei bent kas antrą dieną jis stropiai apžiūrės visus savo laukus. Nereikėtų skubėti purkšti pasėlius gerai neįsitikinus, kad tai tikrai būtina.

„Įvairių firmų konsultantai, pamatę vieną ligotą lapelį, mėgsta labai greitai siūlyti įvairias chemines priemones, tačiau ūkininkas turi priimti išties optimalius ir teisingiausius sprendimus“, – priimti pamatuotus sprendimas ūkininkams patarė V. Kudirka, beje, ir pats sėkmingai ūkininkaujantis ir turintis praktinės patirties. Jau seniai niekam nėra paslaptis, kad apie 70 proc. žemės ūkio kultūrų derlingumo gali nulemti gamtos sąlygos, o likę 30 proc. priklauso jau nuo paties ūkininko patirties ir žinių.

„Šiemet rapsams orai buvo itin palankūs – tai akivaizdu, žvelgiant į šių žieminių rapsų pasėlius. Mūsų ūkininkai apskritai puikūs savo ūkių šeimininkai, sakyčiau, įvaldę aukštąjį pilotažą. Visgi, gamta savo žodį visada taria paskutinė“, – sakė lauko dienoje dalyvavusi Šakių rajono biuro vadovė Aušrelė Pukinskienė.

Dabar didžiausias žieminius rapsus tykantis pavojus – kruša arba liūtys.

Pasak augalininkystės specialistų, ūkininkams, susidūrusiems su gamtos stichijos padariniais, šiandien savo pagalbą siūlo draudimo kompanijos. Verta ar ne investuoti į pasėlių draudimą – sprendžia kiekvienas ūkininkas individualiai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos