baneris leidinys

iskabos
Nuotr. Akivaizdu, kad išorinės reklamos ir stendai mūsų miesto nepuošia ir primena mišrainę. Didžioji dalis praradusi savo estetinį vaizdą, leidimų galiojimo laikas pasibaigęs.

Asta GVILDIENĖ
 
Dar praėjusiais metais rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Paketuris per rajono spaudą kreipėsi į verslo įmones dėl nelegaliai naudojamos išorinės reklamos ir reklaminių stendų, kurių leidimams pasibaigęs galiojimo terminas, nuėmimo. Tai svarbus žingsnis suteikiant miestui kitą įvaizdį, kuriant kitokią kultūrą.

Buvo perspėti

M. Paketurio teigimu, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus prašymu verslo bendruomenė buvo perspėta iki 2017 m. gruodžio 29 d. nusiimti nelegaliai naudojamas išorines reklamas ir reklaminius stendus, kurių leidimų galiojimas jau pasibaigęs.

„Kol kas tai aktualiau Šakiuose, tačiau vėliau bus peržvelgti ir mažesni miesteliai, ir kaimai. Dabar kaip seklys Morka tiriu situaciją, renku duomenis. Deja, netinkamų ir nelegalių reklamų kiekis didesnis nei tinkamų, – konstatavo faktą specialistas. – Surinkus informaciją, tiems, kas nurodytu laiku nesusitvarkė nelegalių reklamų, bus išsiųsti įspėjamieji laiškai, bus taikomos drausminės priemonės Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nustatyta tvarka.“

Susidomėjimo nesulaukė

Nors rajono laikraščiuose buvo išspausdinti įspėjamieji pranešimai, pasak architekto, tai didelio verslininkų susidomėjimo nesulaukė. Pasižvalgius po miestą, galima pamatyti daug išorinių reklamų, kurios jau susidėvėjusios, raidės nudriskusios, estetinis vaizdas atgrasus. O skelbimų lentos stypso lyg sovietinių laikų palikimas. Jas verkiant reikia keisti.

Šakių seniūnas Dalius Jasevičius tikisi, kad šį pavasarį miesto veidas pasikeis. Planuojama perdaryti ir skelbimų lentas, pastatyti naujas šiukšliadėžes.

Niujorko stilius

„Į mus kreipėsi tik viena kita bendrovė. Manau, jei už išorės reklamas ir reklaminius stendus reikėtų mokėti bent simbolinį mokestį, galbūt susidomėjimas būtų didesnis, – įsitikinęs M. Paketuris. – Norėtųsi tokio niujorkiško stiliaus. Reklamų-tentų, pakabintų per gatvę, iš viso turėtų nelikti. Šiuo metu sprendžiama galimybė mieste gerai matomoje vietoje pakabinti ekraną su besikeičiančiomis reklamomis, artėjančiais įvykiais. Būtų gražu ir tvarkinga. Pirma mintis buvo uždėti jį ant Sodros pastato sienos, bet dabar neaišku, kam jis priklausys, tad reikia galvoti apie kitą vietą.“

Kurs kitokią kultūrą

Pasak architekto, norėtųsi Šakiuose sukurti kitokią kultūrą. Tad vienas žingsnis šio tikslo link – miesto įvaizdžio gerinimas. Tam ketinama iš metalo sukurti ir visuose įvažiavimuose į Šakius pastatyti miesto pavadinimus. Toks modernus ir masyvus beveik dviejų metrų aukščio ir aštuonių su puse metrų ilgio gerai apšviestas ženklas, prie kurio norėtųsi stabtelėti, o jaunimui galbūt ir užlipti, asmenukę pasidaryti, pirmiausiai atsiras Girėnuose, ties ąžuolynu. Čia jau paruoštas ir pylimas. Vieno ženklo pagaminimas ir pastatymas kainuos apie 20 tūkst. eurų. Darbus planuojama pradėti jau šį pavasarį. Tikimasi, kad vasaros pradžioje jau galėsime pasidžiaugti naujai iškilusiu miesto pavadinimu.

Įrengs poilsio takelius

„Kadangi šiandien ąžuolynas Girėnuose stovi be jokios funkcijos, ši vieta miesto pavadinimo pastatymui pasirinkta neatsitiktinai. Ateityje čia planuojama įrengti poilsio takelius, sukurti kūrybines kompozicijas, įrengti išmaniąją programėlę, – vardijo M. Paketuris. – Jei būtume gaminę ženklą iš betono, būtų kainavę pigiau, tačiau po kurio laiko jis pradėtų trupėti, reikėtų restauruoti, o metalas bus amžinas.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos