baneris leidinys

Prasidėjus varyminei medžioklei, regis, kartu su ja prasidėjo ir afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis mūsų rajone, jis pamažu pradėjo reikštis šernų populiacijoje. Praėjusią savaitę rastas dar vienas  AKM virusu užsikrėtęs šernas.

Po ganėtinai trumpo laiko, kai šių metų spalio 26 d. medžiotojų klubui „Pjaunis“ priklausiančiame medžioklės ploto vienete Gerdžių miške sumedžiotam šernui nustatytas AKM virusas, praėjusią savaitę, lapkričio 16 d., netoli Agurkiškės kaimo rasta šerno gaišena, kurią patikrinus taip pat nustatytas AKM virusas. Apie kritusį šerną Šakių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) pranešė pastebėję girininkai. Šerno gaišena rasta medžiotojų klubo „Klevas“ medžioklės ploto vienete.
 
Šakių VMVT tarnybos viršininkas Artūras Šimkus lapkričio 15 d. vėl organizavo susitikimą su rajono medžiotojais ir būrelių vadovais, norėdamas aptarti situaciją dėl AKM mūsų rajone. Kaip sako pats tarnybos vadovas, regis, AKM į laukinę mūsų rajono fauną slenka nuo Kauno pusės, nes ten jis siautėja jau kurį laiką ir drastiškai reiškiasi laukinėje faunoje. Todėl susitikime su medžiotojais dar kartą aptartos priemonės, taisyklės, kurių jie privalės laikytis, jeigu jų medžioklės ploto vienetuose bus rasta užsikrėtusių šernų. Kalbant apie miške kritusius šernus, medžiotojams priminta, kokie veiksmai turėtų būti atliekami utilizuojant šernų gaišenas, dezinfekcijos reikalavimai ir pan. Taip pat sugriežtintų biosaugos priemonių teks laikytis medžiotojams apdorojant sumedžiotus šernus, kad užkratas neplistų ir nepatektų į kiaulių laikymo vietas per naudotas priemones ir žmones, kontaktavusius su užkrėstu gyvūnu. Kaip aiškina tarnybos viršininkas, apie visus reikalavimus ir taisyklių laikymąsi medžiotojams yra tiesiog priminta, nes jie šias tvarkas jau puikiai žino. Dviem medžiotojų klubams, kurių teritorijose rasti ir sumedžioti užkrėsti šernai, teks kartą per savaitę eiti į miškus ieškoti šernų gaišenų. Šį reikalavimą abiejų klubų nariai privalės vykdyti mėnesį laiko. Anot Šakių VMVT viršininko, paprastai sergantys gyvūnai eina atsigerti, todėl medžiotojams jų reikėtų ieškoti miško pakraščiuose, drėgnose, pelkėtose vietovėse.

Iš viso Lietuvoje yra nustatyti 2 tūkst. 865 AKM užkrato atvejai šernams, iš jų du atvejai per pastarąsias savaites nustatyti mūsų rajone. Šįmet mūsų rajone medžiotojai sumedžiojo apie 600 šernų. Kaip aiškina A. Šimkus, šis skaičius rodo, kad mūsų rajone medžiotojai intensyviai stengiasi sumedžioti šernus ir mažinti jų populiaciją. Tai yra labai svarbu siekiant sustabdyti AKM plitimą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos