baneris leidinys

Afrikinis kiaulių maras (AKM) iš rajono nesitraukia – kas savaitę randama arba sumedžiojama vis naujai užsikrėtusių šernų. O praėjusią savaitę Kazlų Rūdos savivaldybėje kiaulių ūkiuose nustačius du naujus maro protrūkius, dėl vieno iš jų kyla nesklandumų ir mūsų rajono paribio seniūnijoms, nes jos patenka į dešimties kilometrų nuo maro židinio esančią apsaugos zoną.

Kaip informavo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Artūras Šimkus, nemalonumai kyla dėl Antanavo kaime nustatyto AKM židinio ūkyje, kuriame gyventojas savo reikmėms laikė vieną kiaulę. Anot viršininko, į 10 km apsaugos zoną iš mūsų rajono patenka Barzdų, Baltrušių, Pupių, Butkiškių kaimai. Šių kaimų kiaulių laikytojai 30 dienų negali vykdyti jokio kiaulių judėjimo – nei pirkti, nei parduoti kiaulių, o septynias dienas nuo maro nustatymo datos negali išvežti ir kitų ūkinių gyvūnų, nebent su VMVT leidimu.
 
Iš kur atkeliavo į Kazlų Rūdos gyventojų ūkius maras, kol kas yra nustatinėjama, tačiau, anot A. Šimkaus, dabar inspektoriai tikrins visus ūkius, tarp jų ir mūsų rajono, kurie patenka į 10 km zoną, surašydami, registruodami kiaules, tikrins, ar ūkiai laikosi biosaugos reikalavimų.

Nesklandumai dėl kiaulių maro užkrato kaimyninėje savivaldybėje pridarė bėdų ir vienai rajono mėsos perdirbimo įmonei – Baltrušiuose veikiančiai UAB „Bomesa“, kuri patenka į 10 km zoną, dėl to ji 30 dienų negalės eksportuoti savo produkcijos į užsienį.

Nuo pernai metų spalio mėnesio rajone rasta 80 nugaišusių ar sumedžiotų užsikrėtusių šernų.

Kazlų Rūdos savivaldybės atvejis – septintas, kai kiaulių maras pasitvirtina kiaulių ūkiuose, o pas mus buvo vienas atvejis Prūselių kaime.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos