baneris leidinys

usienes bitynas
Ernestos Draždžiulytės-Ūsienės bitynas tapo sertifikuotu bitininkystės ūkiu. Asmeninio archyvo nuotr.

Šakietės Ernestos Draždžiulytės-Ūsienės ūkio produkcija (medus ir pikis) įvertinta sertifikatu pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą, o produkcija bus ženklinama papildomu „Kokybės“ ženklu.
 
„Po mėnesius trukusio darbo ir investicijų siekiant atitikti reikalavimus – Mūsų medus tapo vienu iš nedaugelio pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą sertifikuotų bitininkystės ūkių! Tai reiškia, kad medaus kokybė pranoksta Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų nustatytus saugos ir aplinkosaugos reikalavimus bei pasižymi ypatingomis savybėmis ir bus papildomai ženklinama logotipu „Kokybė“, – socialiniame tinkle pasidžiaugė Ernestos Draždžiulytės-Ūsienės bitynas.

Pagal nacionalinės kokybės produktų gamybos reikalavimus gaminamas medus turi atitikti nemažai reikalavimų. Pavyzdžiui, medaus gamybos procese gali būti naudojami tik iš nerūdijančio plieno pagaminti korių atakiavimo įrankiai, talpos bei medsukiai, o patalpos turi atitikti higienos reikalavimus. Be to, įrankių ir įrangos dezinfekcijai negali būti naudojamos jokios cheminės priemonės, ji gali būti atliekama verdančio vandens garais. Visi bityno aviliai turi būti pagaminti tik iš medienos.

Nacionalinės kokybės produktų reikalavimus atitinkančio medaus bitynas negali būti įrengtas arčiau kaip 5 km iki genetiškai modifikuotų augalų pasėlių. Be to, atliekami medaus laboratoriniai tyrimai nustatyti medaus diastazės aktyvumą bei 5-hidroksimetil-furfurolo (HMF) kiekį meduje, kurie turi atitikti nustatytus reikalavimus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos