baneris leidinys

rauckis 3
UAB „Šakių šilumos tinklai“ direktoriaus Raimondo Rauckio nuomone, nepasinaudojus paskutine galimybe pritraukti paramą ir modernizuoti šilumos trasas, miestas ir gali likti su senomis trasomis, kurios eksploatuojamos nuo 1970-ųjų. D. Pavalkio nuotr.

Savivaldybės taryba suteikė UAB „Šakių šilumos tinklai“ garantiją imant 559 tūkst. 500 eurų paskolą šilumos tinklų modernizavimui. Nors tarybos narys Valdas Stankūnas abejojo investicijos atsiperkamumu, bendrovės direktorius Raimondas Rauckis ragino galvoti ne apie atsiperkamumą, o apie patikimumą.
 
„Išanalizavus sprendimo projektą ir Kainų komisijos prašymą skaičiai atrodo nekaip. Šito projekto atsiperkamumas siekia 100 metų, tai nelabai kaip atrodo“, – kalbėjo V. Stankūnas, akcentuodamas, jog 2018 m. bendrovės finansinis pajėgumas buvo nepakankamas, o 2019 m. vertinamas pakankamu.

Tačiau būtent dėl apyvartinių lėšų trūkumo, kaip teigiama aiškinamajame rašte, bendrovei ir reikalingas savivaldybės garantas, nes pati bendrovė negali užtikrinti savo dalies prisidėjimo. Be to, kaip kalbėjo į tribūną stojęs bendrovės direktorius R. Rauckis, jeigu yra tikslas atnaujinti trasas, tai ši galimybė gauti Europos Sąjungos lėšas paskutinė, nes vėliau ši priemonė užsibaigia.

„Tada ir liks miestas su senom trasom“, – teigė R. Rauckis, pridūręs, kad savomis lėšomis bendrovė šiais metais įstengė pasikeisti tik 56 m trasų.

Anot bendrovės direktoriaus, tai tikrai sunkiai atsiperkanti priemonė, tačiau jis ragino galvoti apie trasų patikimumą jas modernizavus.  

Meras Edgaras Pilypaitis priminė, kad dabar svarstomas klausimas dėl garantijos suteikimo, nes dėl pačių investicijų buvo sprendžiama kovo mėnesį.

Bendra projekto vertė yra daugiau nei 1 mln. 118 tūkst. eurų, iš kurių planuojama modernizuoti 2 km 883 m trasų. Iš viso šilumos trasų, kurios nusidėvėjusios ir eksploatuojamos nuo 1970-ųjų, UAB „Šakių šilumos tinklai“ turi apie 8 km.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos