baneris leidinys

zali kryziai
Prie Kryžių akcijos prisidėjo ir mūsų rajono ūkininkai. D. Ufartienės nuotr.

Praėjusią savaitę Lietuvos ūkininkai savo laukuose netoli kelių pastatė didžiulius žalius kryžius, simbolizuojančius žemės ūkio žlugdymą. Prie šios akcijos prisidėjo ir mūsų rajono ūkininkai, pirmieji kryžiai iškilo Slavikuose ir Veršiuose.
 
„Lietuvoje tarp žemdirbių prasidėjusi tyli ir taiki akcija „Žalieji kryžiai“ turi tokią žinią – esame prieš žemės ūkio žlugdymą, nuo kitų metų žemdirbius apmokestinant gerokai didesniais mokesčiais, prieš visuomenės ir žemdirbių priešinimą, nuolat tai darant žiniasklaidos ir politikų pagalba!“ – rašoma kreipimesi į visuomenę, kurį išplatino Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) sudarytas žemdirbių protesto organizacinis komitetas.

Lapkričio 7 d. susirinkęs žemdirbių protesto organizacinis komitetas sudėliojo protesto akcijos planą ir preliminarias datas. Pirmasis etapas – „Žalieji kryžiai“. Ūkininkai visoje Lietuvoje, išreikšdami tylųjį protestą, savo valdose pradėjo statyti kelių metrų aukščio žalius kryžius. Ūkininkai tvirtina, kad visas žemės ūkis miršta: juos spaudžia mokestinė našta, milžiniški aplinkosauginiai reikalavimai, ES išmokų nevienodumas.

Skaičiuojama, kad vien per praėjusį savaitgalį šalies laukuose iškilo apie 100 žalių kryžių.

Prie Kryžių akcijos prisidėjo ir mūsų rajono ūkininkai, pirmieji kryžius savo dirbamose žemėse pastatė slavikietis ūkininkas Ričardas Lekavičius bei veršiškis Kęstutis Daugėla. Apie akciją informacija aktyviai dalinamasi ne tik iš lūpų į lūpas, bet ir socialiniuose tinkluose.

Ūkininkai žada, jeigu į jų prašymus nebus atsižvelgta, ne tik į gatves, bet ir į Gedimino prospektą gali atvažiuoti traktoriai.

Žemės ūkio rūmai gruodžio 12 d. Briuselyje (Belgija) Europos Vadovų Tarybos metu organizuoja protesto akciją. Mat Lietuvai naujuoju 2021–2027 m. laikotarpiu Kaimo plėtros programai numatoma skirti beveik trečdaliu mažiau lėšų. ES tiesioginių išmokų vidurkis – apie 266 eurai. Pusė šalių yra žemiau šio vidurkio. Lietuva yra trečia nuo galo – po Estijos ir Latvijos.

Pasak Šakių rajono žemdirbių asociacijos pirmininko Rimanto Valiuko, kviečiami žemdirbiai ir kaimo gyventojai palaikyti ir paremti visų Lietuvos žemdirbių ir kaimo gyventojų iniciatyvą. Lėšos reikalingos kelionės į Briuselį ir atgal organizavimui, protesto akcijos viešinimui ES žiniasklaidoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos