baneris leidinys

valiukas
Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šiandien Kaune bus apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai. Konkursas rengiamas jau 26-tą kartą, tačiau tarp dalyvių mūsų rajono ūkių nėra. Ir dar – žemdirbiai sako, kad šiemet nėra kuo džiaugtis.

Konkurso organizatorių Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) atstovė patvirtino – nė vieno pretendento iš mūsų rajono. Ir paaiškino, kad šių metų gegužės mėnesį vykusio suvažiavimo sprendimu iš LŪS buvo pašalinta Šakių rajono ūkininkų sąjunga, nemokėjusi nario mokesčio dvejus metus. Lietuvos ūkininkų sąjungos atstovė tvirtino nesuprantanti, kas ten darosi Šakių žemdirbiškose organizacijose (Šakių rajono žemdirbių asociacija ir Šakių ūkininkų sąjunga), kurioms vadovauja vienas ir tas pats asmuo, kodėl jose nėra normalios demokratijos.

„Iki Šakių rajono ūkininkų informacija kažkodėl nenueina, vyksta „Žaliųjų kryžių“ akcija, Šakių ūkininkai skambina mums, teiraujasi apie ją“, – stebėjosi LŪS atstovė.

Dėl narystės LŪS savo nuomonę turi ir Šakių rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Rimantas Valiukas. Jis patikino, kad šakiečiai iš LŪS išstojo patys dėl nežmoniško nario mokesčio (apie 2,6 tūkst. per metus). R. Valiukas patvirtino, kad nebūdami LŪS nariais jie negali siūlyti pretendentų į „Metų ūkis“ konkursą. Beje, jurbarkiečiai „Metų ūkio“ konkursą surengė vietoje. Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuras šiemet jau 26-tą kartą organizuos „Metų ūkis 2019“ konkursą, šiais metais bus apdovanota 17 komisijos įvertintų žemdirbių.

Pasiteiravus rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjos Irenos Žemaitienės, ar jokiu šventiniu renginiu šių metų neužbaigs rajono žemdirbiai, ši atsakė, kad žemdirbiai anksčiau būdavo pagerbti, susirinkdavo organizuojamose „Derliaus šventėse“. Tiesa, porą metų šios šventės nebevyksta, jos vietoje organizuojamos rudens mugės. Vedėja neslėpė, kad šiemet skyrius prisidėjo prie organizuojamos miesto šventės, todėl lėšų kitiems renginiams neliko.

„Susikaupė daug priežasčių dėl tos žemdirbių šventės organizavimo, negavom, kada norėjom, salės. Prasidėjo protestų akcijos, prie kurių jungiasi ir mūsų rajono ūkininkai: stato laukuose kryžius, su technika į kelius rengiamės išvažiuoti. Ar reikia dabar čia mums švęsti? Geriau padarysime tą šventę kitą kartą, kai bus geresnės nuotaikos“, – kalbėjo R. Valiukas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos