baneris leidinys

Penktadienį rajono savivaldybės taryba pritarė Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo sprendimui suteikti besikuriančioms įmonėms grąžintinas finansines paramas, padengti dalį įsteigimo išlaidų, kompensuoti vasaros atostogų metu įdarbintų mokinių ir studentų darbo užmokesčio sąnaudas.

Beprocentes paskolas po 5 tūkst. eurų nuspręsta suteikti MB „Vaideta“ ir MB  „Orintransportas“, dalinėms įmonės įsteigimo išlaidoms padengti Andriui Kazlauskui ir Žydrūnui Orintui po 158,26 euro, Vaidai Zimnickienei 54,26 euro. Taip pat paremta ir naujai besikurianti MB „Kaguvava“, kuri įsteigs naują darbo vietą. Jai skirta 1 tūkst. 600 eurų įrangos įsigijimo kompensavimui.  
 
Atsiskaityta ir su įmonėmis, kurios vasaros atostogų metu įdarbino rajono mokinius ir studentus. Jų darbo užmokesčių sąnaudų kompensavimui UAB „Dalios Zaleskienės ambulatorija“ skirta 334,45 euro, UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ – 1 tūkst. 460, 71 euro, UAB „Canticum“ – 216,11 euro.

VšĮ Šakių verslo informacijos centrui skirtas 1 tūkst. eurų asocijuotų verslo struktūrų ne pelno organizacijų rengiamiems verslo informacijos sklaidos, rajono verslo bendruomenės telkimo projektams finansuoti.

Finansų ir rajono plėtros komitete tarybos narė Raminta Jakelaitienė siūlė, ar nevertėtų atlikti verslo subjektų apklausos dėl didesnio finansavimo, nes, pasak jos, gaunami pinigai yra tokie maži, jog už juos nieko nesukursi. Tarybos narės manymu, reikėtų sužadinti žmonėms norą kažką kurti ir numatyti didesnes pinigų sumas. Tiesa, padidinus paramą, ją galima suteikti mažesniam skaičiui įmonių. Tarybos narys Bernardinas Petras Vainius siūlė tokiu atveju nusimatyti ir finansavimo šaltinius, kad nebūtų taip, jog prisižadėjus nebus galimybių ištesėti.

2018 m. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fonde buvo 61,5 tūkst. eurų. Iš jų – 47 tūkst. eurų buvo skirti besikuriančių įmonių parėmimui, suteikiant joms beprocentes paskolas. Pasvarstyta, kad šį klausimą būtų naudinga iškelti ir apsvarstyti gruodžio pradžioje vyksiančiuose Verslo pusryčiuose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos