baneris leidinys

Šakių agronomų asociacijos nariai susitiko Jono Valaičio įkurtame Bulvės muziejuje Kudirkos Naumiestyje, kur apžiūrėjo dar vasarą kolegos įkurtą muziejų. Agronomų susiėjime dalyvavo ir bičiuliai iš Šilalės rajono.

Mintis sukviesti kolegas į unikalų Bulvės muziejų Kudirkos Naumiestyje kilo asociacijos pirmininkui Romui Pukinskui. Jis sako, kad J. Valaitis yra asociacijos valdybos narys ir nemažai prisideda prie idėjų generavimo.
 
„Apžiūrėti muziejų Jonas mus pakvietė dar pavasarį, kai asociacijos nariai agronomų parke pašešupyje sodinome medžius“, – sakė R. Pukinskas.

Bulvės muziejuje yra įrengtas atskiras stendas, skirtas Šakių rajono agronomų sąjungai, susitikimo metu muziejaus įkūrėjas J. Valaitis ekskursantams aprodė įrengtas ekspozicijas.

Mūsų rajono agronomai atvyko ne tuščiomis – R.Pukinskas muziejaus šeimininkui J.Valaičiui įteikė grūdų mėginių zondą, kuris pagamintas iš žalvario prieš maždaug šešis dešimtmečius. Kaip tvirtino R. Pukinskas, išeidama iš Sėklų tarnybos šį jau eksponatu tapusį zondą jam paliko ilgametė inspekcijos viršininkė Gileta Balčiūnienė. Dovanų muziejui atvežė ir kiti asociacijos nariai – Henrikas Braškys, Vytautas Bitinas, Vidmantas Muraška, Romas Dabrila.

Graži draugystė mūsiškius sieja su Šilalės agronomais, jie taip pat atvyko apžiūrėti muziejaus, pabendrauti su kolegomis. Jau anksčiau jie muziejaus ekspoziciją papildė atvežę bulvių kasamąją (svaidyklę).

Po ekskursijos abiejų rajonų agronomai degustavo bulves, užsigardžiuodami sviestu ir kefyru. Tokiu pasibičiuliavimu ypač patenkinti liko šilališkiai, žadėję žinią apie unikalų Bulvės muziejų paskleisti ir savo krašte. Šilališkiai pakvietė šakiškius atsakomojo vizito – dalyvauti gruodžio mėnesį jų organizuojamoje konferencijoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos