baneris leidinys

ismanieji telefonai-1
Foto: Pixabay.com


Atsiradus pirmiesiems išmaniesiems telefonams, technologijų specialistai dažnai pabrėždavo, kad reikia rūpintis išmaniųjų telefonų saugumu. Tai reiškia, kad telefone esančią informaciją yra nesunku pažeisti arba pavogti, jeigu telefonas nėra tinkamai apsaugotas. Šiandien, taip stipriai pažengus technologijoms, įsilaužėliai yra žymiai gudresni, o išmanieji telefonai saugesni tik tada, kai patys pasirūpinate saugumu. Taigi, primename jums svarbiausias užduotis, kurias turėtų atlikti kiekvienas telefono vartotojas, norintis laikyti turimą informaciją ir failus saugiai.
 
4 dalykai, kuriais turėtų pasirūpinti kiekvienas

Apsaugoti telefoną nuo įsilaužėlių ir kenksmingų failų yra lengva, bet tam reikalingi šie 4 patarimai ir šiek tiek jūsų budrumo.

1. Telefono užraktas

Telefoną užrakinti galima įprastai, naudojant šabloną arba naudojant slaptažodį. Įprastas užraktas neturi jokios apsaugos – reikia tik perbraukti ekraną ir visi jūsų failai yra iškart prieinami. Užrakto šablonas yra turbūt populiariausias būdas apsaugoti telefoną, tačiau jį yra lengva atspėti pažiūrėjus į ant telefono ekrano paliktus pirštų antspaudus. Taigi, rekomenduojame rinktis užraktą slaptažodžiu.

2. Venkite įtartinų nuorodų

Internete radote pasiūlymą, kuris skamba per gerai, kad būtų tiesa? Greičiausiai tai ir yra ne tiesa. Internetiniai sukčiai naudojasi vartotojų naivumu siūlydami, pavyzdžiui, kokybiškus produktus už labai žemą kainą tam, kad potencialios sukčių aukos apsilankytų tam tikru adresu ir taip į telefoną įdiegtų „apkrėstas“ programas bei atsisiųstų kenksmingus failus. Taigi, jeigu nuoroda įtartina – nespauskite ant jos.

3. Atnaujinkite programinę įrangą

Visi išmanieji telefonai reguliariai gauna programinės įrangos atnaujinimus, kurių įdiegimui jūs turite suteikti leidimą. Dažniausiai vartotojai nesuka galvos dėl atnaujinimų ir ignoruoja pasiūlymus įsirašyti naujausią programinę įrangą. Tačiau stipriai rekomenduojame ją atsinaujinti, kadangi kiekvienas atnaujinimas atneša ne tik kosmetinius, bet ir saugos pokyčius.

4. Išsaugokite failus „debesyje“

Viena populiariausių sukčių veiklų yra pavogti visus telefone esančius failus ir prašyti už juos išpirkos. Norint išvengti šios nemalonios situacijos, rekomenduojame susikurti visų failų atsarginę kopiją į bet kurią „debesies“ paslaugą, pavyzdžiui, „Google Drive“.

ismanieji telefonai-2
Foto: Pexels.com


Būkite budrūs

Šių dienų internete sukčių yra begalė ir žmonės yra apgaudinėjami nuolat. Todėl nesisiųskite failų iš nežinomų šaltinių, neatidarinėkite įtartinų nuorodų ir nesusiviliokite pasiūlymais, kurie atrodo „per gerai“. Galų gale, vienerių ar dviejų metų senumo telefonas apsaugos jus nuo tokių nemalonumų žymiai geriau nei seni išmanieji telefonai, todėl kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt – čia siūlomi įvairių rūšių išmanieji telefonai ir kitos elektronikos prekės geromis kainomis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos