baneris leidinys

Nuo kitos savaitės galvijų laikytojai gali sulaukti netikėtų veterinarijos gydytojų vizitų – pernai, rajone pasireiškus galvijų leukozės protrūkiui, šįmet bus vykdomas galvijų profilaktinis patikrinimas.
 
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento Šakių skyrius organizuoja veterinarijos gydytojų vykimą į tris rajono seniūnijas – Šakių, Sudargo ir Slavikų.  Šiose seniūnijose iš galvijų ims serologinius kraujo mėginius, kurie parodys, ar galvijai neserga leukoze. Sprendimas imti mėginius iš galvijų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimtas po to, kai pernai šiose seniūnijose šešiose galvijų laikymo vietose septyniems galvijams buvo nustatyta leukozė. Veterinarijos gydytojai serologinius kraujo mėginius ims iš visų vyresnių kaip 12 mėn. amžiaus galvijų. Už kraujo mėginių tyrimus bus apmokama iš valstybės lėšų, o už mėginio paėmimą apmokės galvijų laikytojas.
 
Galvijų leukozę sukelia virusas, kuriuo užsikrėsti gali bet kokio amžiaus galvijai. Ši liga priskiriama piktybinėms kraujodaros organų ligoms. Pažeidžiama gyvulių imuninė sistema, atsiranda anoreksijos simptomai, raumenų silpnumas, išsekimas, daugeliu atveju padidėja limfmazgiai, gali būti odos pažeidimų, gyvuliai netenka svorio. Leukozę sukeliančiu virusu galima užsikrėsti per tiesioginį kontaktą su sergančiu gyvuliu, ragų šalinimo, ženklinimo, kraujo perpylimo ir kitais atvejais, kai atsiranda galimybė virusui patekti į kraują per pažeistą odą ar gleivinę. Itin dažni ligos platintojai – kraujasiurbiai vabzdžiai. Neretai šia liga sergantiems gyvuliams sumažėja apetitas, krenta duodamos produkcijos kiekiai. Leukozė smogia skaudžiai – gydymo nėra, todėl visi sergantys galvijai dažniausiai būna nedelsiant likviduojami, kad likę bandos galvijai neužsikrėstų ir ūkis patirtų kuo mažesnį nuostolį. Žmonės neturėtų baimintis, nes sergančių karvių pienas jokios žalos nedaro.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos