baneris leidinys

nauseda briuselyje
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas ir Lietuvos žemės ūkio tarybos narys Petras Puskunigis (kairėje prie Prezidento) tvirtino, kad į Briuselį atvyko palaikyti visų žemdirbių ir derybose dalyvavusio šalies Prezidento Gitano Nausėdos. R. Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.


Iš praėjusį ketvirtadienį vykusio Baltijos šalių žemdirbių protesto sugrįžęs Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas, Griškabūdžio ŽŪB pirmininkas Petras Puskunigis pirmiausiai akcentavo, kad šios taikios akcijos tikslas – palaikyti Lietuvos Prezidentą derybose ir priminti Europos Sąjungos valdinininkams, kad Baltijos šalių žemdirbiai yra vis dar diskriminuojami.
 
P. Puskunigis 170 žemdirbių atstovų iš Lietuvos į Briuselį atvykimą pavadino taikia akcija, anot jo, belgų kolegos atvarė apie 400 traktorių ir protestavo garsiau ir plačiau ir „mūsų kryžių akcija rajonuose nublanko“.

Pasiteiravus, ar protesto akcija pavyko, ar suteikė vilties, kad tiesioginės išmokos bus suvienodintos, pašnekovas prasitarė, kad anksčiau derėjęsi su Briuseliu mūsų derybininkai buvę nekompetentingi, pateikė netikslius duomenis, todėl ir buvo nustatytos atitinkamos išmokos Lietuvos žemdirbiams.

Žiniasklaidoje nuskambėjo ir sulaukė didelio dėmesio Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vadovo Vido Juodsnukio pasisakymas, kad į Briuselį išvyko tik stambūs ūkininkai.

„Visi puikiai žino, kad dideliems ūkiams dėl išmokų lubos jau seniai priimtos. Mūsų šita kelionė ir kova yra už visus žemdirbius ir daugiau už smulkius ir vidutinius ūkius“, – tvirtino P. Puskunigis.

Pasak pašnekovo, susitikę su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi Lietuvos žemdirbių atstovai daugiausiai kalbėjo „Europos žaliojo kurso“ klausimu. Pasak P. Puskunigio, šitas klausimas artimiausiu metu bus aptartas susitikus ir su naujuoju ES žemės ūkio komisaru.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos