baneris leidinys

Nors koronavirusas koreguoja visų mūsų gyvenimą, kalbinti rajono ūkininkai jau pamažu ima galvoti apie bulviasodį, bulvės daiginamos, laukiama tik šiltesnių orų.

Šiemet buvo neįprastai šilta žiema, todėl pirmiausiai teiraujamės bulvių augintojo, naumiestiečio Mindaugo Valaičio, kaip išsilaikė sandėliuojamos maistinės bulvės, kai kuriems ūkininkams jos jau sandėliuose sudygo, todėl prieš parduodant teko skabyti. Anot pašnekovo, jis su tokia problema nesusidūrė, nes sandėliuose tinkamai sureguliavo temperatūrą, dar pridūrė, kad neturi problemų ir su realizacija, pastarosiomis dienomis naumiestietis parduoda paskutinį praėjusių metų derlių. Iš viso jis augina apie 100 ha bulvių.
 
Šiuo metu M. Valaitis jau ruošiasi bulvių sodinimui. Reikiama sėkla baigiama sudaiginti, laukiama tik šiltesnių orų. Pašnekovas pasakojo, kad praėjusiais metais bulves pradėjo sodinti pirmomis balandžio dienomis. Šiemet M.Valaitis prognozavo ankstyvesnį bulviasodį: „Šiemet greičiausiai jis įvyks paskutinę kovo savaitę.“

Tiesa, naumiestietis pasodintas bulves laukuose apdengia agroplėvele. Įprastai ankstyvųjų bulvių M.Valaitis sodina iki 15 ha.

Vienas didžiausių Šakių rajono bulvių augintojas – UAB „Šaka“ vadovas Juozas Pukelis sakė, kad bulvių sėklą taip pat jau ruošia.

„Turim sandėliuose įrengtą kokybišką ventiliaciją, todėl problemų, kad maistinės bulvės būtų sudygusios – neturėjom“, – pasakojo J. Pukelis.

Anot pašnekovo, bulviasodį jie planuoja pradėti apie balandžio pusę, kaip ir pernai, kadangi bulvių po agroplėvele neaugina, todėl neskuba sodinti. „Šaka“ augina maždaug 150 ha šių šakniagumbių, kasmet prikasa ir parduoda 5–6 tūkst. tonų derliaus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos