baneris leidinys

burokeliai
Stambiems rajono daržovių augintojams iki šiol nepavyko realizuoti burokėlių, tiesiog nėra poreikio, nes dėl karantino buvo uždarytos tarpvalstybinės sienos, viešojo maitinimo įstaigos, mokyklos. ŽŪR nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Virusas skaudžių pasekmių atnešė ir daržininkams, ne vieno rajono ūkininko sandėliuose nerealizuota pernykštė produkcija – burokėliai. Tiems daržovių augintojams, kurie jau pasodino daržoves, nerimą kelia nepaprastai sausi orai, daržoves teko sėti ir sodinti į perdžiūvusią dirvą.

Dėl Lietuvoje susiklosčiusios ekstremaliosios situacijos, susijusios su korona viruso plitimu, buvo uždarytos mokyklos, vaikų darželiai, maitinimo įstaigos, prekybos centrai, sustabdytas eksportas iš šalies. Kalbintas didžiausią rajone daržininkystės ūkį turintis Kriūkų seniūnijos ūkininkas Martynas Laukaitis sako, kad dėl šių priežasčių ūkio sandėliuose liko dalis nerealizuoto praeitų metų derliaus – daugiau kaip 6 tūkst. tonų burokėlių, laimei, kitas daržoves pavyko parduoti.

„Kažkiek tikimės parduoti, tik neaišku – kiek. Dar per 10 ūkininkavimo metų nesame tokioje situacijoje buvę, todėl negaliu atsakyti, ką darysiu su likusia burokėlių produkcija“, – kalbėjo M. Laukaitis.

Nežiūrint visko, daržininkystės ūkyje darbai vyksta, jau pasodintos bulvės ir ankstyvieji burokėliai. O šiltnamiuose – cukinijos ir moliūgai. M. Laukaitis sako, kad nerimo žvelgiant į laukus jau yra – sausra.

Naumiestietis ūkininkas Linas Pukelis augina bulves ir burokėlius, pastarųjų pernai sėjo 46 ha. Pasak pašnekovo, iš praeitų metų derliaus dar nė vienas burokėlis neparduotas – beveik 2,5 tūkst. tonų. Todėl nauja burokėlių sėja dar nepradėta.

„Esu kooperatyvo „Suvalkijos daržovės“ narys, tačiau kol kas laukiu eilės, kad burokėlius pagaliau nupirks. Būtų smagu, kad produkcija prieš naują sėją būtų jau parduota“, – tokiomis nuotaikomis gyvena ūkininkas.

Šiuo metu mažesni daržovių augintojai daržovių laukus jau beveik apdirbę. Nuo balandžio 11 d. darbus pradėjęs liepalotiškis Tomas Skaizgirys laukus užsodino bulvėmis, svogūnais bei krapais, sako, kad šiemet į laukus išėjo keliomis dienomis anksčiau nei pernai. Kol kas daržovės dar nesudygusios, tik vienas kitas svogūno laiškas stiebiasi. Ūkininkas sako, kad jei bent dvi savaites nebus lietaus, drėgmės stygius turės įtakos būsimam derliui. Laistyti laukus ūkininkas kol kas galimybės neturi, tad laisto tik šiltnamiuose augančius agurkus, ridikėlius.

„Dėl sausros galima vos 20 proc. derliaus gauti“, – svarstė daržininkas.

Daržininkė Roma Drevininkaitienė jau beveik baigė daržovių sėją: Giedručių kaimo laukuose šiemet užsodino 4 ha bulvių, apie 11 ha daržovių. Sako, kad nuo balandžio 6 d. pradėjo sodinti svogūnus, užtruko dešimt dienų, po kelių dienų – ankstyvuosius burokėlius, o balandžio viduryje pasėjo morkas.

„Kai sėjom, sodinom daržoves, kur dirva buvo su priemoliu, drėgmė dar laikėsi, o kur priesmėlis – labai sausa. Kas kelinta diena apvažiuojam laukus, kol kas nedygsta niekas, šiek tiek svogūnai kalasi, jei būtų drėgna, pradėtų viskas dygti. Lietaus be galo reikia. Atrodo, giliai žemėje tos drėgmės yra, bet morkas sėjom į vagas, dirva tiesiog išpustyta“, – pasakojo daržininkė.

Rudenį R. Drevininkaitienė pasodino žieminius česnakus, sako, kad šiek tiek pavasario šalnos pakando, bet šiuo metu atrodo neblogai. Šią savaitę daržininkė rengiasi sodinti kopūstus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos