baneris leidinys

misko keliai
Šįmet miškininkai džiaugiasi sutvarkę daugiau miško kelių negu ankstesniais metais. VMU nuotr.


Valstybinių miškų urėdija didina miško kelių remonto ir tiesimo darbų apimtis – vien šiais metais suremontuos beveik 11 tūkst. km kelių Lietuvoje. Šakių regioninis padalinys taip pat kasmet atlieka tiek paprastuosius kelių remonto darbus, tiek įrengia naujus kelius miškuose.
 
Šakių regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Simonas Šilingas sako, kad šįmet Europos Sąjungos projektinių lėšų nebuvo panaudota rajono miško keliams taisyti, tačiau kelių remonto darbai atlikti iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšų bei tam kasmet nuo 100 iki 300 tūkst. eurų skiria pats regioninis padalinys. Keliams remontuoti iš minėtos programos šįmet panaudota net 117 tūkst. eurų, o už juos dviejose girininkijose sutvarkyta netgi 20,5 km ilgio miško kelių. Trys keliai sutvarkyti Lekėčių girininkijoje ir dar du miško keliai sutvarkyti Klevinių girininkijoje. Iš paties padalinio lėšų šiemet remontas buvo atliktas 15 km atskirose miško kelių atkarpose. Paprasta kelių priežiūra, profiliavimo darbai buvo vykdyti 360 km miškų kelių.

Valstybinių miškų urėdija šiais metais giriasi itin įspūdingais skaičiais – vien iki šių metų pabaigos Lietuvoje žadama suremontuoti net 1 tūkst. 100 km miškų kelių, dar 9 tūkst. 600 km miško kelių bus atlikti priežiūros darbai. Rekonstrukcija ar kapitalinis remontas atliktas 7,23 km, nutiesta naujų kelių 11,82 km. Bendrai investicijos ir išlaidos miško keliams šiais metais viršija 10 mln. eurų.

Valstybinė miškų urėdija skelbia, kad per šiuos metus atlikta daugiau nei dvigubai kelių remonto, tiesimo ir tvarkymo darbų nei praėjusiais metais. Ypatingas dėmesys skirtas ir atliekamų darbų kokybei – kelių projektavimo ir kelių tvarkymo darbų priežiūrą nuo šiol vykdo atestuoti specialistai. Todėl didėja ne tik kelių remonto ir naujų kelių tiesimo apimtis, bet ir kyla reikalavimai darbų kokybei.

Daugiausia remonto darbų atliekama pavasarį, kai pagerėja oro sąlygos ir keliai tampa sausi. Miško kelių remonto darbų dalį atlieka VĮ Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai, kitą dalį – rangovai. O atlikti sudėtingesnius darbus (vykdyti kapitalinį remontą, miško kelių tiesimą, rekonstravimą) pasitelkiami tik rangovai, kurie laimi viešųjų pirkimų konkursą.

VĮ Valstybinių miškų urėdija prižiūri 36,6 tūkst. km miško kelių. Vidinės miškotvarkos projekto duomenimis, Šakių regioninio padalinio teritorijoje visų nuosavybės formų miškuose 1 tūkst. 96 km kelių: iš jų 800 km kelių, kurie ir priklauso regioniniam padaliniui, o likusieji keliai yra arba einantys per privačius, arba Valstybinius miškus. Anot S. Šilingo, svarbu yra tai, kad iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšų tvarkomi yra visi keliai, netgi jeigu jie eina per privačius miškus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos