baneris leidinys

renovacija sakiu mieste
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


Ir atėjus darganotiems rudens orams statybų darbai nestoja – daugiabučių namų administratoriai ir toliau rūpinasi, kad pradėtas renovacijos procesas nesustotų, judėtų į priekį ir būtų kuo greičiau pabaigtas.

Jau vasarą prasidėjęs trijų daugiabučių namų renovavimas Šakių miesto Vytauto gatvėje tęsiamas atėjus rudeniui, o darbai įsibėgėję ir jau matosi, kad netrukus bus baigti. Renovacijos procesą administruoja ir juo rūpinais UAB „Mano būstas“. Kita daugiabučių namų administratorių įmonė UAB „Šakių šilumos tinklai“ šiuo metu prižiūri renovacijos darbus miesto centre renovuojamame V. Kudirkos g. 92 numeriu pažymėtame name. Anot įmonės komercijos direktoriaus Vilmanto Paškevičiaus, rangovai UAB „Daistatus“ čia darbuojasi gana uoliai ir jeigu nebus kokių trikdžių dėl pandemijos ar kitų nenumatytų nesklandumų, iki gegužės mėnesio šio namo renovacija turėtų būti baigta. Komercijos direktorius sako, kad netrukus mieste atsiras daugiau pastolių, nes įmonė yra arba nupirkusi, arba jau perka rangos darbus kitiems daugiabučiams namams renovuoti. Rangos darbai nupirkti Šakių miesto V. Kudirkos g. 47 ir Draugystės t. 6 namams. Šiuo metu vyksta rangos darbų pirkimas šiems namams: Šaulių g. 24, Nepriklausomybės g. 3, Draugystės t. 8, V. Kudirkos g. 39, V. Kudirkos g. 76. Pasak V. Paškevičiaus, sunkiau sekasi surasti įmonę, kuri apsiimtų renovuoti Šakiuose Šaulių g. 22 esantį namą, nes jis yra nedidelis, vos keturių butų.

„Sunkiau rangovus pritraukti mažiems namams, nes rangovai dairosi stambių objektų, kur galėtų ilgiau darbuotis ir jiems labiau apsimokėtų. Tačiau kad rasim įmonę, kuri pasiims ir šį namą, tai tikriausiai irgi tik laiko klausimas“, – sako komercijos direktorius.

Pasirašius sutartį su rangovų įmone, pasak V. Paškevičiaus, rangos darbai turi būti baigti per metus laiko. Šiuo metu renovuojamo V. Kudirkos g. 92-ojo namo statybų darbai nevėluoja, nuo grafiko neatsiliekama. Pasak komercijos direktoriaus, jie, kaip namo ir renovacijos administratoriai, nuolat turi smulkių pastabų statybininkams ir dažnai tenka sugrįžti ką nors patvarkyti, patobulinti, bet tai nedideli defektai, kurie yra greitai pašalinami ir visai renovacijos eigai neturi didelės įtakos.

Dviejų daugiabučių – Vytauto g. 19 ir Draugystės tako 4 – namų gyventojams renovacijos dar teks palūkėti, nes jiems, apsisprendus pakeisti namo ir renovacijos administratorių, prasidėjo teisminiai ginčai. Šių minėtų daugiabučių namų gyventojai jau prieš kelerius metus apsisprendė, kad nori renovuoti savo namus, bet kartu žmonės pageidavo pasikeisti ir tos renovacijos administratorių – iš UAB „Šakių šilumos tinklai“ (tuomet dar vadinosi UAB „Šakių komunalinis ūkis“) šias teises perleisti UAB „Mano būstas Dainava“. Tačiau abi administratorių įmonės nesusitarė taikiai dėl dokumentacijos ir kitų renovacijai būtinų sąlygų perdavimo ir pradėjo teisinius procesus. Namų gyventojai liko situacijos įkaitais – renovacijos procesui pritarė, tačiau, regis, dėl administratorių aiškinimosi teismuose, kas  kokias tvarkas pažeidžia ir kas kaltas ar nekaltas šioje situacijoje, jiems teks renovacijos palūkėti. UAB  „Mano Būstas Dainava“ šių metų liepos mėnesį iškėlė ieškinį UAB ,,Šakių šilumos tinklai“, šiuo metu dar vyksta teisminiai procesai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos