baneris leidinys

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė 67,4 tūkst. įmonių sąrašą, kurioms ateinantį pusmetį taikys mokestines pagalbos priemones.

Sausio 6 d. VMI informavo, kad Vyriausybė pritarė VMI pasiūlymui ir iki 2021 m. balandžio 30 d. pratęsė mokestinės pagalbos priemonių taikymą nuo Covid-19 nukentėjusioms įmonėms. VMI sudarė naują įmonių, nukentėjusių nuo pandemijos, sąrašą. Šioms įmonėms iki balandžio 30d. ir dar du mėnesius nebus skaičiuojami delspinigiai, nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai. Šiame sąraše ir rajone įvairią veiklą vykdančios 366 organizacijos, tarp kurių ir sporto organizacijos, ir odontologijos kabinetai, ir įvairios prekybos, transporto įmonės, menine veikla užsiimančios organizacijos.
 
Skelbiama, kad į sąrašą nėra įtrauktos įmonės (PVM mokėtojos), kurių apyvarta 2020 m. spalio–lapkričio mėn., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., nesumažėjo. Į jį nepateko įmonės, įtrauktos į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, taip pat buvo vertinama, ar įmonė nėra bankrutuojanti, likviduojama ir kt. Be to, VMI pasilieka teisę patikrinti, ar įmonė, patyrusi neigiamą Covid-19 poveikį, iš tiesų susidūrė su realiais finansiniais sunkumais.

VMI nukentėjusių mokesčių mokėtojų sąrašą atnaujins kas mėnesį, įvertinusi įmonių (PVM mokėtojų) teikiamus deklaracijų duomenis.

Apie 50 proc. į sąrašą įtrauktų įmonių vykdoma veikla buvo apribota ir pavasarį įvesto karantino metu, ir dabar, tad joms mokestinės pagalbos priemonės yra pratęsiamos. Kita pusė įmonių į sąrašą pavasarį įtrauktos nebuvo, tačiau rudens karantino metu yra laikomos nukentėjusiomis – joms mokestinės pagalbos priemonės yra taikomos nuo 2021 m. sausio 1 d.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos