baneris leidinys

Nors vilkų medžioklės sezonas dar tik įpusėjo, bet Lekėčių medžiotojų klubo nariai jau gali pasigirti antru sumedžiotu laimikiu. Šįkart pilkąjį miško plėšrūną vienam klubo nariui pavyko sumedžioti Kūčių išvakarėse.

Anot Lekėčių medžiotojų klubo vadovo Žilvino Lebedžinsko, dar praėjusių metų gruodžio 23 d. taiklų šūvį paleido jų klubo narys Dainius Merkevičius, turintis 10 metų medžiotojo stažą. Vilko patelė su jaunikliu išbėgo medžiotojui po akimis, kai šis dalyvavo medžioklėje tykojant ir laukė ateinančių šernų. Vilkė nuo medžiotojo išsisuko apsisukusi ir nubėgusi paskui stirnas atgal į krūmynus, o jauniklį pavyko sumedžioti. Anot klubo vadovo, tai buvo jauna, šiais metais gimusi vilko patelė, kuri laisvėje ir taip nebūtų išgyvenusi, nes buvo apimta niežų.
 
„Visas kailis nuplikęs, praktiškai gyvūnas pats būtų žuvęs laisvėje, nes jai dėl tokios ligos išgyventi nebūtų galimybės. Be to, tokie gyvūnai platina ir perneša ligas kitiems, sveikiems gyvūnams“, – patikino klubo vadovas.

Tai jau antras per šį vilkų medžioklės sezoną Lekėčių medžiotojų klubo teritorijoje sumedžiotas vilkas, nes spalio 24 d. vilko patelę varyminės medžioklės metu pavyko sumedžioti ir pačiam klubo vadovui Ž. Lebedžinskui. Spalio 21 d. buvo sumedžiota taip pat vilko patelė Griškabūdžio medžiotojų klubo teritorijoje (tąkart vilko laimikis atiteko tos seniūnijos medžiotojui Karoliui Bačėnui).

Iš viso per šį vilkų medžioklės sezoną, kuris tęsiasi nuo spalio 15 d. iki balandžio 1 d., Lietuvoje jau sumedžiota 133 vilkai. Aplinkos ministrui pernai padidinus sumedžiojamų vilkų limitą, jis šįkart yra 175 vilkai. Vilkų medžioklės sezonas baigiasi sulig ta diena, kai būna išnaudotas šis limitas. Pernai, kada vilkų limitas buvo 120 sumedžiojamų vilkų, medžioklės sezonas baigėsi sausio 17 dieną. Pasak medžiotojų, šįmet vilkai yra sumedžiojami lėčiau, nes dėl karantino daugelis rajonų atsisakė organizuoti varymines medžiokles, o sumedžioti šį gyvūną tykojant yra labai sudėtinga. Medžiotojai šią savaitę džiaugiasi ir iškritusiu sniegu – žada eiti skaičiuoti gyvūnų pėdų, nes tik šiuo būdu galima tiksliausiai spręsti ir vesti tikrą, nesumeluotą gyvūnų apskaitą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos