baneris leidinys

agronomai online
Lina POŠKEVIČIŪTĖ  


Lietuvos agronomų sąjunga (LAS) mini veiklos šimtmetį. Sausio 8-ąją, LAS įkūrimo dieną, nuotoliniu būdu buvo organizuotas iškilmingas LAS valdybos posėdis, į kurį kviesti visi LAS nariai. Prie nuotoliniu būdu vykusio susitikimo prisijungė ir mūsų rajono agronomai.

Šventiniame posėdyje LAS pirmininkas dr. Edvardas Makelis apžvelgė šimtmetį menančią Sąjungos istoriją.
 
„Ši diena svarbi agronomams data, nes kartu su Lietuvos istorija vystėsi ir mūsų šalies agronomų veiklos istorija. LAS nuėjo garbingą kelią, daug prisidėjo prie krašto ekonomikos stiprinimo“, – kalbėjo E. Makelis.

LAS istorijoje įrašyti aktyvių, daug nuveikusių agronomų, kurie dirbo ne tik žemės ūkio, bet ir visos valstybės labui, vardai – tai antrasis Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis, ilgametis ministras pirmininkas ir finansų bei žemės ūkio ministras Juozas Tūbelis, antrasis Žemės ūkio akademijos rektorius bei švietimo ministras Juozas Tonkūnas ir daugelis kitų.

Posėdžio metu Žemdirbystės bei Sodininkystės ir daržininkystės institutų mokslininkai supažindino su agronomijos mokslo pasiekimais, VDU Žemės ūkio akademijos vadovės pristatė agronomijos studijų aktualijas, o agronomai visuomenininkai iš LAS skyrių apžvelgė savo veiklą rajonuose.

Kalbėta ir apie agronomo profesiją, pasak kalbėjusių, Žaliasis kursas, klimato kaita – neabejotinai turės didžiulį poveikį agronomų darbui. Agronomai privalės surasti būdų, kaip ūkiams prisitaikyti prie naujų realijų.

Ne vienas posėdyje pasisakęs vyresniosios kartos agronomas irgi patikino, kad nė karto nepasigailėjo pasirinkęs šią prasmingą profesiją.

„Tai mano prigimtinė profesija. Niekada gyvenime nesigailėjau, kad ją pasirinkau. Aš manau, kad ją pasirinkau pagal savo pašaukimą. Anuomet ruošė plataus profilio specialistus, vadinosi mokslinis agronomas, kuris turėjo platų spektrą žinių. Man pačiam teko per praktiką tirti net dirvožemius“, – pasakojo Voniškių ŽŪB pirmininkas, LAS garbės narys Henrikas Braškys.

Dabar LAS jungia 12 skyrių rajonuose, o bendras organizacijos narių skaičius – 435 agronomai. Vienas gausiausių – Šakių skyrius, vienijantis apie 70 narių, pernai kovo mėnesį ilgametis asociacijos vadovas Romas Pukinskas organizacijos vairą perdavė Mindaugui Basčiui.

Agronomų ir šalies istorijos vingiai užfiksuoti knygoje „Lietuvos agronomų sąjungos istorija 1921–2012“, kurią parengė Alfonsas Malinauskas. Šiuo metu planuojama išleisti papildytą knygą „Lietuvos agronomų sąjungos šimtmečio istorija“. Apie Šakių agronomų asociaciją (1989–2020) kruopščiai informaciją rinko ir leidiniui pateikė R. Pukinskas. Anot jo, šakiečių agronomų, asociacijos narių veikla ir nuopelnai LAS aukštai įvertinti šalies mastu. LAS garbės nario vardą yra pelnę net penki asociacijos nariai. Praktiškai jie visi yra stovėję prie organizacijos steigimo ištakų ir vėliau aktyviai dalyvavę organizacijos veikloje. R. Pukinskas pasididžiavo, kad dalis agronomų asociacijos istorijos yra Kudirkos Naumiestyje įkurtame agronomo, LAS Garbės piliečio Jono Valaičio Bulvės muziejuje.

Posėdyje kalbėdamas R. Pukinskas už bendradarbiavimą padėkojo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai bei kolegoms šilutiškiams.

„Kiekvieną pavasarį rengiame susitikimus su mokslininkais, jų išklausome ir žemdirbius į laukus išleidžiame pakaustytus teorinėmis žiniomis“, – Šakių skyriaus veiklos gairėmis dalinosi R. Pukinskas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos