baneris leidinys

glikas medziotoju susirinkimas
Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje šios draugijos pirmininku dar vienai kadencijai išrinktas Algimantas Glikas (stovi) džiaugėsi, kad pavyko suvienyti susiskaldžiusią medžiotojų bendruomenę. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Liepos 8 d. vykusioje Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje šios draugijos pirmininku susirinkusiųjų vienbalsiai dar vienai ketverių metų kadencijai išrinktas iki šiol šias pareigas ėjęs ilgametis medžiotojas Algimantas Glikas, kuris džiaugėsi, kad pavyko susiskaldžiusią medžiotojų bendruomenę suvienyti, tačiau apgailestavo, kad ji sensta.

Konferenciją Šakių MŽD pirmininkas A. Glikas pradėjo gražiu akcentu – Jankų medžiotojų būrelio ilgamečiam vadovui Juozui Rimgaudui Olekui suteiktas Garbės medžiotojo vardas, pirmininkas įteikė šį vardą patvirtinantį pažymėjimą ir ženklelį.

A. Glikas, kuris draugijai vadovauja nuo 2016 metų, pristatydamas veiklos ataskaitą pirmiausiai pasidžiaugė, kad per tuos daugiau nei ketverius metus pavyko suvienyti susiskaldžiusią rajono medžiotojų bendruomenę, todėl augo draugijoje medžiotojų klubų ir būrelių skaičius – nuo 14 iki 21. Tiesa, pirmininkas apgailestavo, kad kol kas nepavyksta rasti bendros kalbos su Gelgaudiškio ir Sudargo būrelių vadovais.

„Drąsiai galiu teigti, kad esame vienintelis rajonas, kai medžiotojų būreliai išskirtinai medžioja tik savo rajono miškuose. Kovojom už tai, kad keturis kartus nebūtų padidintas mokestis už medžioklės plotus. Pavyko pasiekti rezultatą, kad mokestis padidėjo du kartus. Viena medžiotojų bendruomenės problemų yra jaunų medžiotojų trūkumas. Gal atbaido mokesčiai, sugriežtinti medžioklės egzaminai. Situacija šiandien tokia, kad medžiotojų bendruomenė sensta“, – svarstė A. Glikas.

Pirmininko pastebėjimu, šiandien be pagrindo vis dar sumenkintas medžiotojų įvaizdis.

„Būreliai tvarkosi savo valdose vedami įstatymo, mes nedarome nieko neteisėto. Manau, medžioklės kultūra vis kyla, formuojasi naujos tradicijos. Noriu padėkoti būreliams ir klubams, kurie naujai įsijungė ar sugrįžo į draugiją. Manau, kad tarp medžiotojų ir žvejų draugijų Lietuvoje esame pavyzdys ir tai ne mano nuopelnas, o mūsų visų įdirbis“, – kalbėjo A. Glikas.

Šakių MŽD turi išsinuomojusi aštuonis vandens telkinius. Anot draugijos pirmininko, kadangi auga norinčių žvejoti skaičius, draugija kasmet surenka nemažai lėšų iš žvejų – vien pernai beveik 8 tūkst. eurų, o šiemet už mėgėjiškos žūklės leidimus jau surinkta per 2 tūkst. Toks leidimas metams kainuoja15 eurų, kaip patikslino A. Glikas, ateityje brangs iki 25 eurų. Jis paaiškino, kad lėšos sugrįžta žvejams – už jas įžuvinami vandens telkiniai, kasmet draugija įžuvina maždaug už 2–3 tūkst. eurų, šiemet jau įžuvino už daugiau nei 800 eurų.

MŽD pirmininkas pasidžiaugė, kad pernai Gelgaudiškio dvaro rūmuose atidaryta rajono medžiotojų trofėjų paroda sulaukė labai palankių vertinimų, draugija rengė žūklės varžybas kartu Juozo Delnevičiaus žūklės įmone, draugijos nariai dalyvauja šaudymo varžybose  Vytauto Kazio Januškevičiaus šaudymo centre ir Mindaugo Kriaučiūno šaudykloje.

„Manau, kad turėtume daugiau išeiti į visuomenę, bendrauti su miškininkais, žemės savininkais, kad sumažėtų neigiamas požiūris į medžiotoją, o kad jis būtų gerbiamas“, – įsitikinęs A. Glikas.

Trumpai draugijos pirmininkas pateikė ir paskutiniųjų trejų metų sumedžiotų žvėrių statistiką. Anot jo, kiek patys medžiotojai pasiprašo sumedžioti žvėrių, deja, nesumedžioja. Štai pernai leista sumedžioti 133 elnius, o sumedžiota 111, briedžių – 43, sumedžiota 26.

„Labai prašyčiau pagalvoti apie danielių medžioklę, nors jie nelimituojami, tačiau danieliaus patelė veda vieną jauniklį, tai jeigu ją sumedžioji, treji metai toje vietoje jau tuščia. Ir dar – visoje Lietuvoje sumažėjo trofėjinės vertės ragų. Manau, todėl, kad nevykdoma selekcija, jei mes nedarysim selekcijos, gerų ragų nebus“, – medžioklės problemas vardijo A. Glikas.

Jo nuomone, pokyčių jau reikia Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) veikloje. Kalbėjęs medžiotojų klubo „Ragas“ vadovas Pranas Dailidė negailėjo kritikos LMŽD pirmininkui Jonui Talmantui.  Kadangi liepos 15 d. vyks LMŽD ataskaitinė-rinkiminė konferencija, jis pasiūlė kandidatu į pirmininkus iškelti „Biovela“ įmonių grupės savininko Virginijaus Kantausko kandidatūrą, rajono medžiotojai tokiam pasiūlymui pritarė.

Pernai Šakių MŽD vienijo 490 medžiotojų, kurie buvo sumokėję nario mokestį. Pusšimtis į konferenciją atvykusių deleguotų narių vienbalsiai nusprendė ir draugijos vairą paliko patyrusio, jau 54-erius metus medžiojančio, atsakingo ir veiklaus medžiotojo A. Gliko rankose. Išrinkta ir nauja valdyba, į kurią įeina visi būrelių bei klubų vadovai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos