baneris leidinys

kubiliu zub piene
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ketvirtadienį įteikė „Pienės 2021“ apdovanojimą Kubilių žemės ūkio bendrovės vadovui Alvydui Miliūnui (dešinėje) už tai, kad ši bendrovė ir vėl užėmė pirmą vietą tarp didžiausią pieno kiekį parduodančiųjų ūkių. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Antrus metus iš eilės Kubilių ir Lukšių žemės ūkio bendrovės niekam neužleidžia aukščiausių pozicijų – šiemet šios dvi bendrovės vėl tapo pirmųjų vietų nugalėtojos „Pienės 2021“ – pažangiausių pieno ūkių – apdovanojimuose. Apdovanojimus ketvirtadienį bendrovėms atvežė ir įteikė pats žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Portalas pienoukis.lt jau aštunti metai sudaro didžiausių ir efektyviausių Lietuvos pieno gamintojų dešimtukus, atrinkdamas didžiausius ūkius. Kiekvienoje kategorijoje sudaromi didžiausių ir efektyviausių Lietuvoje pieno gamintojų dešimtukai, o rudenį kasmet apdovanojami didžiausi, efektyviausi, daugiausiai pieno parduodantys ūkiai. Pirmiausiai žemės ūkio ministras K. Navickas užsuko į Lukšių žemės ūkio bendrovę, kur su jos vadovu Kastyčiu Krištolaičiu prie kavos puodelio kalbėjo apie aktualias kiekvienam pieno ūkiui temas, darbuotojai ministrui parodė modernią fermą ir produktyviausius gyvulius. Lukšių žemės ūkio bendrovė yra efektyviausias pieno ūkis Lietuvoje, iš karvės melžia daugiausia pieno – vidutiniškai 12 tūkst. 417 kilogramų.

Lukšių žemės ūkio bendrovė veiklą pradėjo 1992m., bendrovėje dirba daugiau nei 100 darbuotojų, daugelis jų vietiniai Lukšių miestelio gyventojai. Šiuo metu ūkyje laikoma per 2 tūkst. galvijų, iš jų – 950 melžiamų holšteinų veislės karvių.

„Prieš dvejus metus pastatytos naujos karvidės, moderni melžimo aikštelė, sumontuota efektyvi vėdinimo, apšvietimo sistema. Ateityje numatoma investuoti į gyvulių laikymo sąlygų gerinimą, efektyvesnį mėšlo tvarkymą“, – ateities planais su ministru pasidalino K. Krištolaitis.

luksiu zub piene
Lukšių žemės ūkio bendrovė jau ne pirmus metus pripažįstama kaip efektyviausia Lietuvoje pieno gamintoja – už tai vadovui Kastyčiui Krištolaičiui (centre) Kęstutis Navickas įteikė „Pienės 2021“ apdovanojimą ir su kolektyvu apžvelgė, kas lemia sėkmingą ūkio vystymąsi. Organizatorių nuotr.

Už ūkio efektyvumą šiai bendrovei iš ministro rankų ir buvo įteiktas „Pienės 2021“ apdovanojimas. Pernai Lukšių žemės ūkio bendrovė taip pat nuskynė laurus šioje kategorijoje ir užėmė pirmą vietą.

Tarp didžiausią pieno kiekį parduodančiųjų ūkių šįmet ir vėl yra Kubilių žemės ūkio bendrovė, kuri pernai pakilo iš penktos į pirmą vietą ir kol kas niekam neužleido šios pozicijos.

Ši bendrovė 2020 m. pieno supirkėjams pardavė daugiausia pieno – 14 tūkst. 495 tonų natūralaus pieno. Parduoto pieno kiekį padidino 1 tūkst. 611 tonų, o melžiamų karvių banda padidėjo 101 karve.

Kubilių žemės ūkio bendrovė veiklą pradėjo 1992 m. Ūkis užsiima pienine gyvulininkyste bei augalininkyste. Dirba apie 1 tūkst. 900 ha žemės, bendrovėje yra 93 darbuotojai. Auginama apie 2 tūkst. 900 galvijų, iš jų beveik 1 tūkst. 500 melžiamų karvių.

Susitikimą su žemės ūkio ministru K. Navicku Kubilių žemės ūkio bendrovės vadovas Alvydas Miliūnas pradėjo nuo pasakojimo apie savo ūkį, jo įsikūrimą. Taip pat kalbėjo apie plėtrą ir kokią technologiją jie naudoja šiandien. Anot A. Miliūno, pastaruoju metu ūkyje naudojama daugiau organinių trąšų, o rezultatai džiugina tuo, kad iš hektaro prikuliama apie dvi tonas daugiau grūdų nei tręšiant įprastu būdu. Kubilių žemės ūkio bendrovės vadovas sako, jog dabar tikslas yra orientuotis į rentabilumą, t.y. finansinį rodiklį, kuris parodo materialinių, darbo, piniginių ir kitų ekonominių išteklių naudojimo efektyvumą. Vadovui svarbu ne didinti ūkio mastus, bet išlaikyti ar dar didinti aukštą kokybę, kad būtų pasiekta kuo geresnių rezultatų. Ministras kartu su komanda ir ūkio vadovu bei darbuotojais turėjo progos apsižvalgyti po ūkį. Šiame ūkyje labai daug dėmesio kreipiama į gyvulių gerovę – karvės laikomos palaidos, pirmaveršės ir telyčaitės laikomos ant kraiko, kruopščiai rūpinamasi gyvulių maisto racionu, veršeliai laikomi specialiai jiems įrengtose patalpose, kur gali kvėpuoti grynu oru ištisus metus.

„Sveikinu ir nuoširdžiai dėkoju už tą darbą, kurį jūs darote čia visi, nes pienininkystė yra iš tiesų pirmose gretose žemės ūkio sektoriuje. Daug sudėtingų detalių, technologinių dalykų yra šiame sektoriuje, pradedant gyvulių gerove, baigiant pieno kokybe. Gyvybės čia yra daug, o ši yra nenuspėjama – kartais atsitinka neplanuotų dalykų. Jūs rodote geriausius rezultatus jau ne pirmi metai, o per juos mes ir matome, kad pieno sektorius kuria didžiausią pridėtinę vertę mūsų valstybei“, – kalbėjo K. Navickas, įteikdamas bendrovės vadovui „Pienės“ apdovanojimą ir savo padėką už pažangaus ūkio plėtrą.

„Smagu, kad pienininkystės sektoriuje yra tokių ūkių kaip čia, kurie puikiai tvarkosi. Įspūdį paliko gerą. Džiaugiuosi, kad apskritai tas pieno ūkis gyvuoja, jiems sekasi, ko aš jiems linkiu ir toliau“, – apibendrino savo vizitą žemės ūkio bendrovėse K. Navickas.

Kartu su ministru po ūkius keliavo ir pienoukis.lt atstovas, „Agroinfo“ direktorius Mindaugas Eidukaitis. Įprastai „Pienės“ apdovanojimai būdavo įteikti šventės metu, tačiau šįmet tokio modelio atsisakyta dėl pandeminės situacijos šalyje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos