baneris leidinys

Stebėdama augantį susidomėjimą bei didėjantį įvairių naminių paukščių kiaušinių vartojimą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)  nuo šiol leis smulkiesiems gamintojams vietos rinkai tiekti ne tik naminius vištų dedeklių, tačiau ir kitų paukščių kiaušinius.

Siekdama paskatinti kurtis ir veikti mažus ūkius bei smulkius maisto gamintojus, VMVT papildė reikalavimus, skirtus mažais kiekiais vietinei rinkai gaunamų maistinių naminių paukščių kiaušinių tiekėjams. Atnaujinti reikalavimai papildyti naujomis naminių paukščių rūšimis, tokiomis kaip putpelių, beketerių paukščių, ančių, fazanų, kalakutų, kurapkų, perlinių vištų, žąsų, kurių sudėtus kiaušinius nuo šiol smulkieji ūkininkai galės tiekti galutiniams vartotojams tiesiai iš savo ūkio, pristatyti į namus, pardavinėti turgavietėse, vietinėms prekybos vietoms ar viešojo maitinimo įstaigoms, kurios nuo ūkio nutolusios ne didesniu kaip 100 km atstumu. Šiuo metu jau yra patvirtinta 17-ka mažais kiekiais surinktų kiaušinių tiekėjų, tikimasi, kad reikalavimų atnaujinimas šį skaičių gerokai padidins.
 
Pirmasis žingsnis norint pradėti tokią veiklą – užsiregistruoti. Mažais kiekiais gaunamų kiaušinių tiekėjai gali tiekti kiaušinius vietinei rinkai, jei jie yra patvirtinti VMVT. Dėl patvirtinimo ir registravimo reikia kreiptis į VMVT departamentą arba skyrių, kurio kontroliuojamoje teritorijoje bus vykdoma veikla.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos