baneris leidinys

zilaitis edgaras
Projektą sėkmingai įgyvendinęs Edgaras Žilaitis svečius vaišino automatizuoto aparato pagaminta cukraus vata. Pasak vyro, inovatyvi įranga nereikalauja papildomų darbo rankų, viską atlieka pati, tačiau ar naujasis verslas bus pelningas, paaiškės tik rimtai kibus į darbus. D. Pavalkio nuotr.

Agnė KEREIŠIŪTĖ

Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG)  administracija rajono reikalams neabejingus, verslu besidominčius gyventojus birželio 17d. pakvietė praleisti turiningai – dalyvauti  išvykoje, kurios metu buvo lankomos įstaigos, įmonės, organizacijos ar asmenys, įgyvendinę arba įgyvendinantys projektus, finansuojamus Šakių krašto VVG administruojamomis paramos lėšomis.

Išvykos metu buvo aplankyta 10 objektų – Kiduliuose grupelė svečiavosi jaunimo ekologiniame klube „Šerenta“, kuris vykdo projektą „Zanavykiškų žolelių nauda“, aplankė aplinkos priežiūros paslaugas pradėjusį teikti Kidulių bendruomenės centrą „Vinkšnupis“, užsuko į Kukarskės globos namus, įgyvendinančius projektą „Terapinės rekreacijos paslaugų teikimas Kukarskės globos namuose“. Grįždami į Šakius išvykos dalyviai aplankė Giedručių kaime įsikūrusį cukraus vatą ir spragėsius gaminantį Edgarą Žilaitį, čia neplanuotai susipažino su dar vienu projektu – pasinaudojęs proga E. Žilaičio pusbrolis Lukas Litinskas pristatė savo plėtojamą paslaugų verslą, siūlantį gyventojams pasinerti į virtualios realybės pramogas. Tuomet kompanija užsuko pas lentpjūvės įmonę modernizavusį Vaclovą Jurgutį, antrojo vaisių ir uogų sezono belaukiančią, sulčių spaudyklą įrengusią Nijolę Šalonikienę, karkasinius namelius statančią mažąją bendriją „Modern house“, papramogauti vandenlentėmis Valiulių tvenkinyje kviečiantį „Apolą“, o galiausiai turą užbaigė Voniškiuose, kur skanavo kaimo bendruomenės centro, vykdančio projektą „Maitinimo paslaugų teikimas“, paruoštus pietus.  

Išvykos dalyvius pasitikę naujieji verslininkai, atsinaujinusių įstaigų atstovai ar bendruomenės centrų nariai entuziastingai pasakojo apie savo vykdomą veiklą, dalinosi projekto įgyvendinimo metu kilusiais iššūkiais ir ryškėjančiais darbų rezultatais.  

Pavyzdžiui, valstybės sienos apsaugos tarnautojas Edgaras Žilaitis, pradėjęs naująją veiklą, gyventojus džiugins cukraus vata bei kukurūzų spragėsiais, kuriuos pagamins visiškai automatizuoti aparatai. Pasak Edgaro, ši verslo idėja gimė labai natūraliai – akis badė prie cukraus vatos kioskelių nusidriekiančios eilės, tad vaikinui šovė mintis, jog vertėtų paieškoti kur kas modernesnio ir greitesnio cukraus vatos pagaminimo būdo.

Užgimusią mintį Edgaras realizavo Kinijos rinkoje atradęs automatizuotus cukraus vatos gaminimo aparatus, kurie nereikalauja papildomų darbo rankų, mat klientai jais gali naudotis patys – laikydamiesi nurodytų instrukcijų, žmonės išsirenka norimą cukraus vatos dydį, spalvą, formą, o visą darbą atlieka pats aparatas.  Tad vykdydamas projektą vaikinas įsigijo du tokius „robotukus“, automatizuotą kukurūzų spraginimo aparatą bei autobusiuką, kuriuo E. Žilaitis visą šią įrangą ruošiasi gabenti į įvairias šventes.

Darbus jau praėjusių metų rudenį pradėjusi Nijolė Šalonikienė džiaugiasi šakiečiams galinti pasiūlyti kol kas niekur kitur rajone neteikiamą kaulavaisių sulčių spaudimo paslaugą. Girėnuose įsikūrusioje spaudykloje vaisių ir uogų sezono metu ūžia projekto lėšomis įsigyti prietaisai – nukaulinimo ir sulčių spaudimo linija, vandens pašildymo sistema su saulės kolektoriumi. Be to, buvo įrengta ir trinkelėmis išklota aikštelė, skirta žaliavų iškrovimui bei produkcijos krovimui.

Spaudykla vien tiesiogine veikla neapsiribos – ateityje N. Šalonikienė planuoja vykdyti edukacijas, kurių metu žmonės bus supažindinami su sulčių spaudimo procesu, degustuos ir pažins įvairius skonius. Be to, norintieji čia galės įsigyti jau išspaustų ir vartojimui paruoštų sulčių. Na, o tiems, kuriems soduose prisirpusius vaisius pristatyti spaudyklon kliudys prasta sveikata, moteris taip pat turi pasiūlymą – projekte numatyta, jog socialiai pažeidžiamų grupių žmonėms, pavyzdžiui, senoliams, bus teikiama vaisių surinkimo, išspaudimo ir paruoštų sulčių pargabenimo į namus paslauga.

Spaudyklos kaimynystėje įsikūrė ir dar vienas naujas verslas – mažoji bendrija „Modern house“, gaminanti karkasinius namelius ir teikianti medinių konstrukcijų rinkimo paslaugas. Projekto „Karkasinių namų gamyba“ iniciatorius, bendrijos direktorius Vytautas Venslovaitis išvykos dalyviams pristatė pirmuosius darbo vaisius – naujutėlaitę pirtį, kemperį bei konstruojamą modulinį namą, kuris bus užbaigtas ir pas šeimininkus keliaus po kelių mėnesių.

Pasak V. Venslovaičio, mintis įkurti verslą jam kilo plušant Danijoje – gyvendamas svetur vaikinas  nutarė, jog dirbti kitiems nebenori ir atėjo metas užsienyje įgytą patirtį realizuoti čia – Lietuvoje. Įgyvendindama projektą mažoji bendrija įsigijo dirbtuvėmis virtusį tentinį angarą, reikiamą įrangą, tačiau iki galo įvykdyti visų įsipareigojimų neleidžia Kinijoje užstrigusios staklės. Visgi veikla toli gražu nesustoja – Vytautas pasidžiaugė pirmaisiais užsakymais, atsivėrusiomis užsienio rinkomis bei pabrėžė, jog jų bendrija tiki savo sėkme, belieka tik dirbti ir mokytis verslo subtilybių.

Savo ruožtu Šakių krašto VVG administracija kiekvienam projekto vykdytojui įteikė po simbolinę atminimo dovanėlę – iš medžio pagamintą ženklą, kurį sukūrė VVG projektą įgyvendinanti Aurimo Staugaičio vadovaujama asociacija „Išmanusis jaunimas“.

Anot Šakių krašto VVG viešųjų ryšių specialistės Rimos Rauktienės, išvykos metu aplankytiems projektų vykdytojams iš viso buvo skirta 432 tūkst. 926 eurai paramos, o projektų įgyvendinimo metu buvo sukurta 14,85 darbo vietų.

„Išvykos dalyviai buvo labai patenkinti, jiems buvo labai įdomu ir smalsu. Žmonėms buvo didelis atradimas, kad rajone vyksta tiek daug projektų, kuriančių pridėtinę vertę gyvenimo kokybei – tiek atskirų asmenų, tiek bendruomenės plačiąja prasme. Po renginio keliavę žmonės rašė žinutes ir klausė, kada bus kitas renginys. O mums, VVG darbuotojoms, taip pat buvo džiugu dėl vykstančių darbų ir dėl to, kad kiti žmonės pamatė, išgirdo. Galbūt jiems tai taps stimulu pradėti verslą ar kokią kitą veiklą patiems“, – džiaugėsi R. Rauktienė, pridurdama, jog kita išvyka numatoma jau birželio 29 dieną.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos