baneris leidinys

verslo trisale balsavimas
Vienbalsiai nuspręsta, kad artimiausius metus Trišalei verslo tarybai vadovaus verslininkas Arūnas Tarnauskas (kairėje), pavaduotoju pasirinkęs valdžios atstovą, vicemerą Egidijų Peleckį. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi naujos sudėties Trišalė verslo taryba, pirmiausiai išsirinkusi pirmininką ir pavaduotoją bei aptarusi, kokie klausimai ateityje jų darbotvarkėse bus prioritetiniai.

Kaip susitikimo pradžioje priminė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Šakių atstovybės narystės koordinatorė Daiva Palukaitienė, į tarybą visos trys šalys, tai yra verslas, žemdirbiai bei valdžia, deleguoja po keturis atstovus. Pirmajame posėdyje iš 14 narių dalyvavo 10. Pastaruoju metu šiai tarybai vadovavo žemdirbių atstovas Rimantas Valiukas, o kadangi pirmininkas kiekvienais metais renkamas rotacijos principu, tad D. Palukaitienė siūlė pirmininko pareigas patikėti verslo atstovui, KPPAR Šakių atstovybės pirmininkui Arūnui Tarnauskui. Trišalės verslo tarybos nariai siūlymui pritarė vienbalsiai, o išrinktasis pirmininkas pavaduotojo pareigoms pasiūlė valdžios atstovą, vicemerą Egidijų Peleckį. Jo kandidatūrai taip pat pritarta be diskusijų.

Pirmajame susitikime A. Tarnauskas siūlė nusibrėžti, apsitarti ir veiklos gaires, kurios būtų tvirtinamos jau kitame jų posėdyje. Kaip žinia, ši taryba yra kaip patariamasis balsas savivaldybės tarybai.

A. Tarnauskas teigė, jog jų bendruomenė norėtų įvertinti ir paanalizuoti infrastruktūros plėtros įmokų ir paviršinių nuotekų tvarkymo tarifus, kurie verslui yra papildoma našta.

„Norėtume, kad administracija pasidalintų informacija, kaip tie tarifai veikia – geri, negeri, teisingi ar galėtų būti optimalesni“, – siūlė jis ir tęsė, kad norėtų paanalizuoti ir klausimą dėl išorinės reklamos įrengimo taisyklių bei tarifų.

„Įdomu, kaip sekasi, nes reklamos tarifai ir taisyklės praėjusios kadencijos taryboje buvo patvirtinti be verslo tarybos“, – kalbėjo A. Tarnauskas.

Meras Raimondas Januševičius minėjo, kad ateityje reikės spręsti apleistų pastatų problemą, tad jis į Trišalės tarybos darbotvarkę siūlė ir šį klausimą.

„Ką rodo kitų rajonų patirtis, kad tik pakėlus mokestį atsiranda tam tikri sprendiniai“, – sakė meras ir ragino ne tik šiuo klausimu visiems ieškoti bendro sutarimo, nesiekti siaurų interesų, o žiūrėti plačiau ir strategiškai.

Taip pat siūlė pagalvoti apie Bendrąjį planą ir kokias vizijas turėtų verslo, žemdirbių atstovai, nes tai dokumentas, sakė jis, kurio verkiant reikia ir kurį reikia atnaujinti.

Kidulių krašto ūkininkas Darius Ufartas teigė, kad jų bendruomenei svarbiausi žemės mokesčiai, investicijų į infrastruktūrą, melioracijos klausimai, taip pat žvyrkelių problemos.

„Turėtų apmokestinti požeminius gręžinius ir paviršinius vandenis, tad norėtume padiskutuoti, ką mes iš savo pusės galėtume padaryti, kad būtų geriau ir lengviau“, – kalbėjo ūkininkas.

Tad nors pirmojo susitikimo metu tam tikros gairės ir nusibrėžtos, visi sutarė, kad pagal poreikį bus galima svarstyti ir kitus aktualius klausimus.

Vicemeras Darius Jakavičius posėdžio dalyviams pristatė VDU inžinerinę klasę ir kvietė prisijungti prie idėjos įgyvendinimo, nes tai puiki galimybė spręsti darbuotojų stygiaus problemą ir užsiauginti, prisijaukinti į savo kraštą po studijų grįžti jaunus žmones. Juolab kad Rokiškyje tik prieš dvejus metus startavęs projektas pasiteisino, šiuo pavyzdžiu ėmė sekti ir kiti – eksperimentines klases įsteigė ir Biržai, Joniškis, Pasvalys, Plungė. Kaip žinia, nuo šio rudens startuoja ir Šakiai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos