Vairuotojams reikės mažinti greitį ir keisti padangas

padangosNuo lapkričio reikės mažinti greitį automagistralėse ir greitkeliuose bei važinėti su žieminėmis padangomis.

Nuotr. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm.

Lengviesiems automobiliams automagistralėse ir greitkeliuose nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 dienos leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/h greičiu. Nuo lapkričio 10 iki balandžio 1 dienos šalies keliuose draudžiama su vasarinėmis padangomis eksploatuoti tas transporto priemones, kurių leidžiama maksimali masė ne didesnė kaip 3,5 tonos. Šakiuose veikiančios individualios įmonės „Moba“, atliekančios padangų ir ratlankių remontą, meistro Valdo Valucko teigimu, padangų ir ratų keitimas pradeda įsibėgėti. Šioje įmonėje montavimas, balansavimas, ratų keitimas kainuoja apie 64 litus. Jei klientas atsiveža savo padangas, tai vieno rato sutvarkymas atsieina apie 11 litų. Na, o padangų kainos – įvairios. Pavyzdžiui, vieną dėvėtą padangą galima įsigyti už 60 -70 litų, restauruotą – už 100 - 110,o nauja kainuoja nuo 100 iki 350 litų. „Mobos“ meistro pastebėjimu, žmonės padangas renkasi pagal galimybes. Žinoma, specialistai žmonėms rekomenduoja rinktis pirmiausiai naujas padangas. Antra alternatyva – tai restauruotos padangos, kurios būna taip pat labai geros kokybės. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm.
 
Dygliuotas padangas leidžiama naudoti nuo lapkričio 1 iki balandžio 10 dienos. Meistras V. Valuckas, paklaustas, ar galima dėti dvi dygliuotas ir dvi nedygliuotas padangas, atsakė, kad šis pasirinkimas yra labai negeras. Pasak jo, kraštutiniu atveju dvi dygliuotas padangas galima užsidėti tik ne ant varomos ašies ratų.

Dygliuotos padangos važinėjant mieste nėra būtinos. Naudojant tokias padangas ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.