baneris leidinys

simaitisPraėjusį penktadienį Šakių liuteronų evangelikų bažnyčioje vyko Šv. Huberto paminėjimo diena. Šventėje geru žodžiu ir Padėkos raštais buvo pagerbtas ilgametis medžioklės žinovas Petras Šimaitis.

Nuotr. Antrąjį kartą Šakiuose vykusioje Šv. Huberto paminėjimo šventėje daugiausiai dėmesio sulaukė Lietuvos medžiotojų draugijos Šakių skyriaus medžioklės žinovas Petras Šimaitis. Padėkos raštą jam įteikė savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas A. Vigelis.

Kasmet lapkričio 3 dieną minima Šv. Huberto - medžiotojų globėjo diena. Šakių liuteronų evangelikų bažnyčioje praėjusį penktadienį medžiotojų dienai paminėti buvo aukojamos Šv. Mišios. Jas aukojo Šakiuose viešintis Lietuvos liuteronų evangelikų vyskupas Mindaugas Sabutis, liuteronų evangelikų kunigas Virginijus Kelertas, Šakių parapijos klebonas Sigitas Matusevičius. Šv. Mišias aukojusieji dvasininkai priminė apie medžioklės globėjo Šv. Huberto gyvenimą, kaip jis tapo medžiotojų globėju. Šaltiniuose minima, jog Fransua Hubertas gimė apie 655 metus. Jis buvo Burgundijos hercogo Huberto jauniausias sūnus. Suaugęs tėvo vardu pakrikštytas Hubertas ilgą laiką mėgo kraugerišką medžioklę ir puotas. Šį savo pomėgį jis pamiršo, kai vieną Šv. Kalėdų vakarą išjojo medžioti ir pamatė elnią su didžiuliais dešimties atšakų ragais. Pasiruošęs sviesti ietį jis pargriuvo, o elnią nušvietė akinanti šviesa. Tarp tauriojo elnio galingų ragų Hubertas pamatė šviečiantį auksinį kryžių. Kaip byloja legenda, nuo to laiko jaunuolis atsisakė aukštų titulų ir gyveno atsiskyrėlio gyvenimą. Jo gimimo diena paskelbta medžioklės diena.
 
Šakių rajone medžiotojų diena minima dar tik antrąjį kartą. Tačiau šį kartą vykusioje medžioklės pagerbimo ceremonijoje dalyvavo kur kas daugiau medžiotojų ir medžioklės mylėtojų nei pernai. Matyt, naujai beprigyjanti medžioklės globėjo Šv. Huberto diena šiuolaikiniams medžiotojams primins gilios senovės tradicijas, kad reikia ne tik medžioti, bet ir už laimikį padėkoti Kūrėjui. Kaip žinia, laukinių gyvūnų populiacija šiuo metu yra žymiai mažesnė nei prieš šimtą ar daugiau metų. Rajono medžiotojai jau ne vienerius metus inicijuoja danielių įveisimą rajono miškuose. Patirtis rodo, kad danieliai miškuose kuo puikiausiai prigyja. Jau lapkričio antroje pusėje planuojama į miškus paleisti dar vieną būrį danielių.

Liuteronų evangelikų bažnyčioje vykusių Šv. Mišių metu skambėjo pučiamųjų instrumentų muzikantų atliekami kūriniai. Šventovėje, vyraujant pakiliai nuotaikai, nestigo sveikinimų ir palinkėjimų. Ilgametis medžioklės žinovas Petras Šimaitis buvo pagerbtas už visapusišką atsidavimą medžioklei, miško žvėreliams. Taip pat šis žmogus buvo pasveikintas  80-ies metų jubiliejaus proga. Padėkos raštus P. Šimaitis gavo iš rajono mero Juozo Bertašiaus, Seimo nario Mindaugo Basčio ir Šakių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alfrido Vigelio.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos