baneris leidinys

melioracijaGiedrė PLEČKAITYTĖ

Kiek daugiau nei penkiolika metų Gelgaudiškyje tebegyvuojančią UAB „Stagro“ vadovybę jau kuris laikas atakuoja žemės nuomotojai bei bendrovėje dirbę ar vis dar tedirbantys, bet darbo užmokesčio negaunantys darbininkai. Apie šią bendrovę rajoninė spauda rašė jau ne kartą. Kokia padėtis yra šiandien? Ar žmonės dar gali tikėtis jų teisėtai uždirbtų ir už nuomojamą žemę priklausančių pinigų?

Nuotr. UAB „Stagro“ direktorė Virginija Remeikienė neigia, kad bendrovei iškelta bankroto byla ir tikina, jog su žmonėmis bus atsiskaityta.

Nesibaigiantys skundai

Apie UAB „Stagro“ (kadaise buvusi UAB „Gelgaudiškio melioracija“) laikraštis „Draugas“ rašė jau ne kartą. Tuomet buvo gvildenti savivaldybės Žemė ūkio skyriaus vedėjo Alfrido Vigelio supainioti vieši ir privatūs interesai, kai jis, būdamas valstybės tarnautoju, turėjo darbinių sąsajų su minėta bendrove. Tačiau skaudžiausiai bendrovė nuskambėjo dėl žmonėms vėluojamo laiku sumokėti darbo užmokesčio bei atsiskaitymo už žemės nuomą. Virtualioje erdvėje apie bendrovę „Stagro“ ne patys geriausi komentarai viešinami jau nuo 2007: „vengia atsiskaityti“, „nemoka sąskaitų už paslaugas nuo 2008 metų birželio mėnesio“, „vengdama atsiskaityti su kreditoriais ir darbuotojais pakeitė pavadinimą“. Komentatorių pasisakymai tikrai ne iš piršto laužti. Mat tokios problemos žmones kamuoja ir iki šiol. Praėjusią savaitę į redakciją kreipėsi Kaune gyvenanti Zita Vilimaitienė. Toks kreipimasis į spaudos atstovus yra ne pirmas ir, matyt, ne paskutinis.
 
Vengia atsiskaityti

„Jeigu aš arti gyvenčiau tai eičiau ir eičiau pas direktorę. Bet aš gyvenu Kaune ir man važinėti per daug brangu. Kartą nuvažiavau pas ją, bet ji vis tiek man neatidavė pinigų. Galiausiai baigėsi kantrybė ir nusprendžiau kreiptis į teismą. Bet su tais teismais irgi nieko gero. Geriau būčiau nesiteisus, o griebus direktorę. Bandau pasiviešinti. Tikiu, kad gal viešumas ką nors padės“,- iš nevilties apie niekaip neatgaunamą skolą kalbėjo pasipiktinusi Z. Vilimaitienė. Kaunietės tikinimu, bendrovės „Stagro“ vadovybė nesilaiko žemės nuomos sutarties. Moteris bendrovei kelerius metus nuomojo 3,5 ha žemės Gelgaudiškio seniūnijoje. „Greitai jau bus ketveri metai, kai vengia sumokėti pinigus. Kai man nesumokėjo pinigų, aš kreipiausi į teismą. Man priteisė skolą. Dabar ją turėtų išieškoti antstolis“, - pasakojo Z. Vilimaitienė. Moters įgaliotas antstolis buvo susisiekęs su bendrovės direktore Virginija Remeikiene, kuri jam pažadėjo, kad su skolos išieškotoja Z. Vilimaitiene bus atsiskaityta. Tačiau nuo to pažado praėjo nemažai laiko. Todėl, pritrūkus kantrybės, Z. Vilimaitienė asmeniškai daug kartų bandė skambinti direktorei. Reikia pastebėti, kad skolų prislėgtos bendrovės vadovė vengia kontakto su žmonėmis. Kaunietės atkaklumo dėka, jai pagaliau pavyko susisieti su UAB „Stagro“ direktore. Pasak Z. Vilimaitienės, pokalbio metu direktorė labai maloniai pažadėjo su ja atsiskaityti. „Jinai žadėjo man asmeniškai iš savo sąskaitos pervesti įsiskolintą pinigų sumą. Iki šiandien nėra nieko. Skola siekia daugiau nei 3 tūkst. litų. Antstolis man išieškojo apie 450, tai dar liko atiduoti apie 2 tūkst. 800 litų“,- pasakojo Z. Vilimaitienė. Pasak jos, jai tokie pinigai yra labai dideli ir juos prarasti būtų labai apmaudu.

Bendrovė bankrutuoja?

Kaip žinia, dėl šios bendrovės veiklos ir nuolatinio vėlavimo nukentėjo ne vienas dorai čia dirbęs ar bendrovei žemę nuomojęs žmogus. Tačiau Z. Vilimaitienė viena iš nedaugelio laimingųjų, kuri savo atkalumo dėka, kovodama už savo teises vis dėlto pasiekė tikslą. Po moters pasiguodimo redakcijai apie vengiamą atiduoti skolą paaiškėjo, kad šį antradienį bendrovė vis tik su kauniete atsiskaitė.

Kaipgi bus su kitais žmonėmis, kuriems vis dar negrąžintos skolos. Mūsų žiniomis, rugsėjo 28 dieną Kauno apygardos teisme priimti ieškininiai pareiškimai dėl bankroto ar restruktūrizavimo bylų iškėlimo UAB „Stagro“. Apie tai bandėme pasikalbėti su pačia bendrovės direktore V. Remeikiene. Po keturias darbo dienas vykusio intensyvaus bandymo susisiekti su direktore, pakalbėti pavyko tik telefonu. Ji patikino, kad šiandien UAB „Stagro“ finansinė padėtis lyginant su buvusia prieš keletą metų pagerėjo ir bankroto byla kol kas negresia. „Žinot, kai visi vienu metu prašo skolų, nėra lengva. Už žemės nuomą reikia atiduoti 300 tūkst. litų. Be abejo, atiduodame skolas“,- telefonu kalbėjo V. Remeikienė. Pasak jos, nors bendrovei šiuo metu itin sunku, bet dirbama ir daroma viskas, kad bendrovė vėl atsistotų ant kojų. Sunkumų neneigianti direktorė sakė, kad bankrutavo įmonė, stačiusi įrenginius, bet mes dabar patys juos pabaigsime. „Lietuvoje sunku išlikti, bet stengiamės. Tikimės, kad viskas bus gerai“,- pridūrė V. Remeikienė.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos