baneris leidinys

bauzaiteAsta GVILDIENĖ

Lietuvos ekonomikos padangėje pasirodė pirmieji saulės spindulėliai, sumažėjo darbuotojų atlyginimai, valdžia žada paremti naujai kuriamas įmones, tačiau imtis savo nuosavo verslo lietuviai neskuba. Kaip informavo Šakių verslo informacijos centro direktorė Aurelija Baužaitė, praėjusiais metais rajone buvo įregistruota tik 10 įmonių, kai tuo tarpu 2009-aisiais, kuriuos ekspertai vertina kaip sunkiausius metus šalies ekonomikai, buvo įregistruota 19, 2008-aisiais – 25 įmonės.

Nuotr. A. Baužaitė informavo, kad Šakių verslo informacijos centras dalyvauja atvirame pradedančiųjų verslininkų konsultavimo ir biuro paslaugų pirkimo konkurse, kurį vykdo VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“.

Galų nebesuduriančių įmonių, kurios buvo priverstos pradėti bankroto procedūras, pasak A.Baužaitės, praėjusiais metais buvo dvi, trys išregistravo savo veiklą. 2009 metais bankrotas buvo paskelbtas šešioms įmonėms, išregistruotos 28. Viena įmonė bankrutavo 2008 metais, išregistruotos - 53. Nuo 2001 metų  Šakių rajone bankrutavo 21 įmonė, o 2010 metų liepos 1 dienos duomenimis buvo likviduojamos 38 įmonės. Per 2010 metų I ketvirtį, priėmus įstatymų pataisas dėl papildomo individualių įmonių savininkų apmokestinimo, veiklą sustabdė 80 individualių įmonių, kuriose dirbo po vieną savininką.
 
Pagal ekonominių veiklų klasifikatoriaus aprašus Šakių rajone fiziniai ir juridiniai asmenys verčiasi 26 gamybos rūšimis: maisto produktų ir gėrimų, tekstilės gaminių gamyba, drabužių siuvimu, kailių išdirbimu ir dažymu, medienos gaminių ir medinių dirbinių gamyba, plastikinių dirbinių gamyba, betono gaminių, skirtų statybinėms reikmėms, gamyba, asfaltbetonio gamyba, metalo kalimu,  štampavimu ir profiliavimu, miltelių metalurgija, ortopedinių ir kitokių įtaisų gamyba, protezų gamyba, laivų ir valčių statyba bei remontu, baldų gamyba, garo ir karšto vandens tiekimu, vandens rinkimu, valymu ir paskirstymu.

Pasak A.Baužaitės, maisto gamybos srityje praėjusiais metais veiklą plėtojo 12 įmonių, t.y. 31 proc. rajono gamybos įmonių: pieno supirkimas ir perdirbimas – 60 proc., mėsos perdirbimas – 20 proc., žuvies perdirbimas  - 10 proc., konditerijos gaminiai -10 proc. Medienos ir baldų gamybos srityje dirbo 19 įmonių - tai yra 50 procentų gamybinių rajono įmonių. Kaip teigė Verslo informacijos centro direktorė, didžiausias verslo sektorius rajone – prekybos ir paslaugų sektorius. Prekyba verčiasi 163, o paslaugomis - 192 įmonės. Transporto ir jas palaikančias paslaugas rajone  teikia 35 įmonės – tai įmonės užsiimančios krovinių vežimu, automobilių remontu, autodalių prekyba, vairavimo mokymu, keleivių vežimu, padangų servisu, automobilių prekyba.

Sveikatos priežiūros paslaugas (odontologai, dantų technikai, asmens sveikatos priežiūros paslaugos) 2010 metais teikė 25 įmonės, veterinarijos paslaugas ir smulkių gyvūnų priežiūrą atliko 15 įmonių, kirpyklas, grožio salonus ir soliariumus išlaikė 2 įmonės ir 70 fizinių asmenų, buitines paslaugas teikė 2 įmonės ir 38 fiziniai asmenys, pramogas kaimo turizmo sodybose organizavo 3 įmonės ir 15 fizinių asmenų, veikė 15 statybos įmonių ir 136 fiziniai asmenys, agropaslaugas teikė 20 įmonių ir 21 fizinis asmuo. Paslaugas turistams (apgyvendinimą, maitinimą, informavimą, valčių ir vandens transporto paslaugas, dviračių remontą) praėjusiais metais teikė 17 įmonių ir 17 fizinių asmenų.

Kalbėti apie smulkiojo ir vidutinio verslo atgimimą, kuris, valdžios teigimu, turėtų tapti Lietuvos ekonomikos varikliu, dar anksti. Bendras šalies verslumo lygis lieka nepakitęs. Nuo 2010 metų pradžios kiekviena naujai steigiama įmonė gaus paslaugų „krepšelį“ iki 6000 litų, už kurį galės pirkti mokymo, konsultacines paslaugas ir, galbūt, susimokėti dalį mokesčių, tačiau „krepšelius“ ketinama dalyti tik verslumo skatinimo renginių „Versli Lietuva“ metu. Šiuo metu VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ vykdo pradedančiųjų verslininkų konsultavimo ir biuro paslaugų pirkimą tarptautinio atviro konkurso būdu.

Kaip informavo A. Baužaitė, Šakių verslo informacijos centras taip pat dalyvauja šiuose pirkimuose su projektu „Nuo verslo pradžios iki eksporto plėtros“, kuriame pradedantiems verslininkams siūlo įvairias konsultavimo ir virtualaus biuro paslaugas: raštvedybos, dokumentų tvarkymo, darbo teisės, sutarčių sudarymo, buhalterinės apskaitos vedimo, licencijų, leidimų gavimo, verslo finansavimo, paramos verslui, pareiginių nuostatų parengimo  ir įmonės reklamos, komercinių pasiūlymų parengimo klausimais, taip pat adreso korespondencijos gavimui, pašto dėžučių, elektrononio pašto sukūrimą, spausdinimą, kopijavimą ir skenavimą, fakso siuntimą ir interneto prieigą.

Pasak A.Baužaitės, verslumo skatinimo renginį „Versli Lietuva“ Šakiuose planuojama surengti balandžio 15 dieną. Jei pavyktų laimėti projektą, renginio metu visiems Marijampolės apskrities  pradedantiems verslininkams būtų įteikti vadinamieji „vaučeriai“ - dokumentai nemokamų paslaugų pirkimui.

Ekspertai sako, kad vieningo recepto, koks verslas sunkmečiu galėtų būti sėkmingas, nėra ir negali būti - dėl gerų verslo idėjų konkuruojama ir stengiamasi jų neatskleisti. Tačiau verslo konsultantai ragina panaudoti sunkmečio galimybes ir nebijoti pradėti savo verslo.Mat sumažėjus verslo valdymo sąnaudoms, rinkoje atsiradus naujoms nišoms, yra galimybė susikurti stiprų verslo pagrindą. Sunkmetis yra bendras pavadinimas - vieniems tai išties sunkus metas, kitiems priešingai - galimybių teikiantis laikas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos