baneris leidinys

glikasGintarė MARTINAITIENĖ

Jau beveik metai, kai Lukšiuose įsikūręs žemės ūkio kooperatyvas „Suvalkijos pienas“, vadovaujamas Algimanto Gliko, varsto teismų duris norėdamas įrodyti, jog sprendimas skirti paramą kooperatyvui „Pienas LT“ buvo neteisėtas. Teismas galutinio taško dar nepadėjo, bet A. Glikas tikisi sėkmingos baigties. Netgi jei teismo sprendimas jiems būtų nepalankus, lukšiečiai turi atsarginį variantą. Tuo tarpu paramą gavęs kooperatyvas, nelaukdamas teismo sprendimo, įgyvendina savo planus.

Nuotr. A. Gliko vadovaujamas kooperatyvas laukia teismo sprendimo, tačiau net jeigu jis lukšiečiams būtų nepalankus, jie turi atsarginį sprendimo variantą.


Praėjo beveik metai, kai Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atmetė „Suvalkijos pieno“ prašymą skirti paramą pieno perdirbimo gamyklos statybai. Nuo to laiko su kooperatyvu „Pienas LT“ mūsiškiai susitikinėja teismuose, kur bando įrodyti, jog sprendimas skirti paramą „Pienui LT“ buvo neteisėtas. Tad kokia situacija šiandien?
 
Skyrimas - neskaidrus

„Suvalkijos pienas“ buvo viena iš dviejų įmonių, pretenduojančių į 51 mln. litų ES paramą pieninės statybai. Tuomet NMA lukšiečių prašymą atmetė, Žemės ūkio ministerija pritarė sprendimui paramą skirti kooperatyvui „Pienas LT“. Jau nuo pat pradžių A. Glikas tikino lengvai nepasiduosiantis ir argumentavo, kad projektas, kurį „Pienas LT“ pristato kaip savo, iš tikrųjų yra jų. „Jie turi tik juodraštį, o originalas yra pas mus“, - teigė „Suvalkijos pieno“ vadovas. Be to, „Pienas LT“ tais metais jau buvo gavęs paramą, tad lukšiečių įsitikinimu į dar vieno projekto finansavimą jie lyg ir negalėjo pretenduoti. „Suvalkijos pienas“ tuomet įvardijo, kad ES paramos skyrimas ne jiems, o „Pienui LT“ yra visiškai neskaidrus ir korumpuotas reikalas. Be to, ne kartą įvairiose spaudos puslapiuose buvo vardijama „Pienas“ LT“ valdyba, kuriai priklauso tokios „stambios žuvys“ kaip buvę žemės ūkio ministrai, žemės ūkio rūmų pirmininkai, ūkininkų sąjungos vadovai, dvarų savininkai ir pan. Taip lyg ir buvo norima parodyti, kad šioje situacijoje gali būti ir ne viskas skaidru.

Lukšiečių ateities vizijos

Neseniai pasirodė pranešimai, kad teismas jau priėmė lukšiečiams nepalankų sprendimą, jog nesutinka stabdyti projekto įgyvendinimo ir pinigų įsisavinimo „Pienui LT“, kaip to siekia „Suvalkijos pienas“. Tačiau lukšiečiai aiškina, kad tai netiesa. „Teismo procesas dar nepasibaigęs ir nesuprantu, iš kur kai kas ištraukia tokius sprendimus ir juos aptarinėja. Juk mes gauname atsakymus iš teismo, tad žinome, kas ir kaip. Jei jie (kai kurie leidiniai – red.) mano žinantys geriau, tegul rašo. Manau, pas juos („Pienas LT“ – red.) nieko nebus, tik dar anksti apie tai kalbėti“, - komentavo A. Glikas. Jis tikisi ne tik sėkmingos teismo baigties, kuri turėtų paaiškėti jau artimiausią mėnesį, bet ir turi atsarginį susiklosčiusios situacijos sprendimo variantą. Apie jį per daug atvirauti „Suvalkijos pieno“ vadovas nelinkęs. „Dabar dar palauksime, o paskui atliksime savo žingsnius, į nieką nekreipdami dėmesio“, - kalbėjo lukšietis. Jis prasitarė, kad turi aiškią viziją ir jau yra numatyta netgi vieta Šakiuose, kurioje galėtų būti statoma pieno perdirbimo gamykla. „Galbūt ji būtų mažesnė, bet principas tas pats, nes juk ten mūsų projektas“, - kalbėjo A. Glikas. Planuojama, kad kooperatyvas per dieną perdirbtų apie 600 – 1200 tonų pieno. Anksčiau suvalkiečiai planavo statybas vykdyti Panevėžyje.

Darbus vykdo, teismų baigties nekomentuoja

„Pieno LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas nelinkęs per daug komentuoti susiklosčiusios situacijos. „Neturiu didelių komentarų, nes visa tai sprendžia teismas. Viena šalis mano, kad yra dėl ko ginčytis, kita - kad nėra dėl ko ginčytis, o yra, ar nėra, pasakys teismas“, - teigė N. Narauskas. Paklausus, kaip mano, kam palankus bus teismo sprendimas, „Pienas LT“ pirmininkas sakė nelinkęs ir nenorintis to prognozuoti, nes tai ne jo kompetencija.

N. Narauskas informavo, kad jie yra pasirašę sutartį su NMA dėl paramos skyrimo ir ja naudodamiesi sėkmingai vykdo numatytus darbus. „Projektas yra vykdomas. Mes atsirinkome įrangos ir technologijos tiekėją, taip pat pasirašyta ir apmokėta sklypo, kuriame bus statoma gamykla, nuomos sutartis 99 metams. Dabar ruošiamės projektavimo darbams, viskas yra gerai“, - pasakojo kooperatyvo valdybos pirmininkas. Nors buvo kalbančiųjų, jog „Pienas LT“ netgi nėra gavęs visų reikiamų leidimų, N. Narauskas tikino, kad tiek, kiek jų šiai dienai reikia, tiek ir yra. Jie planuoja, kad jau 2012 metais gamykla pradės veikti, o kaip bus iš tikrųjų, parodys laikas.

Comments are now closed for this entry

93

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos