baneris leidinys

paliukaitieneAsta GVILDIENĖ

Praėjusią savaitę vykusiame Šakių verslo klubo susirinkime buvo aptarta Verslo informacijos centre  susidariusi situacija. Susirgus jam septynerius metus vadovavusiai direktorei Aurelijai Baužaitei, pradėta ieškoti žmogaus, galinčio dirbti šį darbą. Verslo klubo narių manymu, geriausiai šiam darbui tiktų Šakių „Žiburio“ gimnazijos verslo ir vadybos technologijos mokytoja Daiva Palukaitienė.

Nuotr. Pasak D.Palukaitienės, jos kandidatūra Verslo informacijos centro vadovės pareigoms užimti kol kas tik pasiūlymas. Ar bus jam pritarta, priklausys nuo rajono savivaldybės mero ir Ūkio ministerijos vadovų pozicijos.

Iškėlė naują kandidatūrą

Nors Verslo informacijos centro direktorė Aurelija Baužaitė vis dar gydosi ir prašymo dėl atleidimo savivaldybės administracijos direktoriui Juozui Puodžiukaičiui nėra įteikusi, Verslo klubo nariai pradėjo ieškoti žmogaus, galinčio užimti šią vietą. Pačia tinkamiausia vieningai pripažinta Šakių „Žiburio“ gimnazijos verslo ir vadybos technologijos mokytojos D.Palukaitienės kandidatūra. Jei likusios dvi Verslo informacijos centro dalininkės – savivaldybė ir Ūkio ministerija pritars, o ankstesnioji direktorė atsisakys savo užimamų pareigų – ekonomikos studijas Vilniaus universitete baigusi D.Palukaitienė sutinka stoti prie Verslo informacijos centro vairo.
 
„Gal kai kas ir nesutiks, bet man atrodo, kad dabartinis mano darbas gimnazijoje ir pareigos Verslo informacijos centre, į kurias mane siūlo Verslo klubo nariai, nėra nesuderinami dalykai, - mano ji. - Aišku, tai išplėstų ir atsakomybę, ir kompetencijos ugdymosi poreikį, bet visa tai - nuolatinio mokymosi procesas, o dirbant mokykloje, tai tikrai ne naujiena. Nemoku  dirbti „valdiškai“, eiti lengviausiu keliu.“

Mokytoja tapti nesvajojo

D.Palukaitienės manymu, kad šiandien ji dirba Šakių „Žiburio“ gimnazijoje mokytoja – tai tikrų tikriausias likimas arba gyvenimo ironija. Baigusi mokyklą, ji pasirinko ekonomikos studijas, nors tuomet net nenutuokė, kas, iš tiesų, tai yra. „Apie Vilniaus universitetą svajojau nuo dešimties metų, o specialybę rinkausi tokią, kad  tik nereikėtų dirbti mokytoja, - prisimena ekonomistės specialybę pasirinkusi moteris. – Negalėjau pamiršti to įspūdžio, kurį man, dvyliktokei,  paliko sunkus mūsų mokytojų darbas.“ Tačiau dažnai mes negauname to, ko norime, nes likimas mums duoda tai, ko mums reikia. Taip D.Palukaitienė sugrįžo į  savo mokyklą, kurią baigė, tik atsisėdo jau kitoje stalo pusėje – pradėjo mokytojauti.

Darbo mokykloje nepaliks

„Prieš keletą metų sulaukiau iššūkio mokyti gimnazistus ekonomikos ir verslumo - negalėjau atsisakyti tokios tobulėjimo galimybės, - prisiminė D.Palukaitienė. - Vienas buvęs mano mokytojas neoficialiame pokalbyje tuomet palinkėjo pajusti tikrą pedagoginio darbo skonį. Manau, kad aš  tą tikrąjį skonį pajutau.“

Mokytoja jaučia, kiek svarbi ir reikalinga yra savo mokiniams, tad, sako, net nedrįstanti pagalvoti, kad  dabar juos galėtų palikti. Šiemet jau net dvi simuliacinės gimnazistų bendrovės turi veiklos leidimus, platina akcijas, o ir kitos taip pat baigia steigimo procesą, planuoja gamybą, rinkodaros priemones, finansus. Vieniems mokytojos pagalbos reikia daugiau, kiti patys sprendžia daugelį iškilusių problemų ir jai lieka tik koordinatorės vaidmuo. Mokinių bendrovių veikloje svarbiausia ne uždirbti pinigų ar gauti pelno, bet pajusti verslo kūrimo virtuvę,  komandinio darbo sėkmę, pasitenkinimą, pasiekus  užsibrėžtų tikslų.

Sutiko užimti naujas pareigas

„Verslo klubo atstovų pasiūlymą aš, žinoma, priėmiau, tačiau Verslo informacijos centras turi ne vieną steigėją, taigi, klausimas dar atviras“, - sako D.Palukaitienė. Labiausiai, pasak jos, nustebino Verslo klubo narių entuziazmas pakeisti pasaulį, t.y. noras ir siekis aukoti savo laiką ir pinigus  tiesioginių dividendų neduodančiai veiklai. Tai išties naująją kandidatę įkvepia ieškoti kelių sukurti  palankią išorinę verslo aplinką mūsų rajone, siekti, kad itin nepalankūs mūsų visuomenės verslumo tyrimo rezultatai keistųsi į gerąją pusę.

„Tikiu, kad esu ne vienintelė mama, nenorinti, kad trys mano  vaikai išvyktų laimės ieškoti svetur, - dalijosi mintimis mokytoja. - Kad taip neatsitiktų, reikia įdėti daug pastangų. Čia labai didelis turėtų būti ir  Verslo informacijos centro indėlis.“

Nėra didelė pesimistė

Pasak D.Palukaitienės, ji stengiasi optimistiškai žvelgti į ekonominę šalies situaciją, tačiau „Snoro“ bankrotas pakoreguos tiek ekonomikos augimo rodiklius, tiek žmonių lūkesčius. Po banko nacionalizacijos „šoko“ bus dar sunkiau žmones įtikinti investuoti, rūpintis savo finansine ateitimi. Prarandamas pasitikėjimas ne tik bankais, bet ir valdžia, o artėja rinkimai.

„Manau, kad esant sudėtingai ekonominei situacijai, mes, kaip rinkėjai, esame labai pažeidžiami, - tvirtino mokytoja.  - Prisibijau, kad tokia situacija į valdžią neatvestų dar vienų naujų avantiūristų, kurių mūsų politiniame gyvenime tikrai netrūksta.“ Valdžia eina „buhalteriniu“ mokesčių didinimo keliu. Seniai siūlomas nekilnojamojo turto mokesčio įvedimas fiziniams asmenims, D.Palukaitienės teigimu, ekonomiškai būtų žymiai pagrįstesnis nei PVM didinimas.

Daugeliu atvejų tai sumažins mūsų, kaip vartotojų, perkamąją galią, o verslininkai, nebegalėdami perkelti mokesčių naštos ant vartotojo pečių dėl jo menko perkamumo, irgi pajus neigiamą pokyčių įtaką. Šiuo metu optimizmo teikia jaunų mūsų rajono verslininkų sėkmė, inovatyvių verslų plėtra, ir, drįsčiau teigti,  jaunimo verslumo  augimas.

Jei nori gauti, turi duoti

„Pasitikėjimas savimi sustiprėja, kai pamatai darbo rezultatus arba, dar geriau, kai tuos rezultatus pastebi kiti, - sako mokytoja. - Norint gyvenime pasiekti tam tikrų tikslų, juos būtina išsikelti, įsivardinti pačiam sau ir, aišku, žingsnis po žingsnio siekti.“

Kaip pavyzdį ji prisiminė vieną pamoką, kurioje su gimnazijos pirmokais turėjo išsiaiškinti pelno ir kitų paskatų reikšmę ekonomikoje. Kai D.Palukaitienė įžengė į klasę su visu krepšiu „išteklių“ žaislams gaminti, vienas moksleivis nusistebėjo, ar mokytojai tai „apsimoka“. „Jei skaičiuočiau tik savo sąnaudas pasiruošti tokiai pamokai, tai atrodytų, kad tikrai neapsimoka, - patvirtino ji. - Tačiau garsus knygų apie investavimą autorius Robertas Toru Kijosakis pasakė, jog norėdamas gauti,  pirmiausiai turi duoti.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos