baneris leidinys

baltrusaitisGiedrė PLEČKAITYTĖ

Ką tik prasidėjusios žiemos ūkanotą ketvirtadienį į Griškabūdžio miestelio pakraštyje įsikūrusių Baltrušaičių šeimos ūkį sugužėjo gausus būrys kiek netikėtų svečių. Jie į ūkį atvežė naująjį ūkininko pirkinį – bendrovės „DOJUS argo“ parduotą 300-ąjį 185 arklių galios traktorių John Deere 7530 premium.

Nuotr. Praėjusį ketvirtadienį UAB „DOJUS agro“, pristatydama 300-ąjį traktorių, staigmeną padarė griškabūdiečiui ūkininkui R. Baltrušaičiui. Jis taip pat neliko skolingas svečiams ir užgrojo armonika.

Rajone – pirmoji staigmena

Žemės ūkio technikos, atsarginių dalių prekyba ir techniniu aptarnavimu savo klientus aprūpinanti UAB „DOJUS agro“ nemenką staigmeną surengė griškabūdiečiui ūkininkui Rolandui Baltrušaičiui. Ketvirtadienio priešpietį ūkininko nupirktas naujas traktorius į namus buvo pristatytas su visomis šventinėmis iškilmėmis. Į ūkininko kiemą sugužėjo visas pulkas svečių, kurie atvežė naują 185 arklių galios John Deere 7530 premium - 300-ąjį bendrovės „DOJUS agro“ parduotą traktorių. „Kad traktorių atveš, tai žinojau. Čia mane pakišo“, - kalbėjo gerokai pasimetęs naujojo traktoriaus savininkas R. Baltrušaitis.
 
Ūkininkui nemažą staigmeną surengusios bendrovės „DOJUS agro“ Pardavimų padalinio vadovas Ričardas Žebrauskas susitikimo metu kalbėjo: „Tampa tradicija, kad „DOJUS agro“ kiekvienam žmogui, nusipirkusiam jubiliejinį traktorių, surengia staigmeną. Tokia ypatinga proga 300-asis traktorius pas patį į kiemą atvažiavo, šiek tiek papuoštas. Tokiu būdu norime nustebinti mūsų klientus“. Beje, R. Baltrušaičio ūkyje tai ne pirmas firmos John Deere pirkinys. „Jau turiu vieną John Deere traktorių. Turiu ir kombainą šios firmos. Jį pirkau atsižvelgdamas į svorį. Dėl to, kad metalas geresnis“,- pasakojo R. Batrušaitis.

„Tai ne pirma žalia technika šiame kieme. Džiugina, kad mes esame vertinami kaip partneriai. Mums svarbiausia, kad klientas pajustų naudą, kurią mes įrodinėjame pardavinėdami labai brangius „John Deere“ traktorius. Pačiam, kaip Suvalkijos derlingų žemių geram ūkininkui, viso kolektyvo vardu linkime, kad investicijos atsipirktų ne tik finansiškai, bet ir emociškai. Linkime, kad pats jaustum, jog dirbi su teisingu tiekėju, kuris gali pagelbėti, kai technika sustoja kuriuo tai darbo metu“,- linkėjo bendrovės Pardavimų padalinio vadovas R. Žebrauskas. Jis ir „DOJUS agro” atstovai - vadybininkas - konsultantas Zigmas Matulaitis, produktų vadybininkas Edgaras Matulionis naujojo pirkinio savininkui įteikė diplomą, stiklinį siuvenyrinį traktorių. Beje, bendrovės „DOJUS agro“ parduotas jubiliejinis traktorius yra pirmas Šakių rajone. „Jeigu darom šou, tai darom taip“,- atsinešęs armoniką užgrojo ūkininkas Rolandas, atviraudamas, jog ramiais vasaros vakarais, po darbų, retkarčiais paima armoniką į rankas.

Ūkis modernėja

„Pirmą traktorių pirkau už savo pinigus. Šis traktorius įsigytas su parama“,- sakė Rolandas. Europos Sąjungos parama ūkininkas naudojasi nuo 2008 metų. „Ilgai nesiryžau. Pabandžiau, iš pradžių parašęs du mažuosius projektus. Kai pasiteisino, supratau, kad parama naudinga ūkio plėtrai. Praėjusiais metais man, kaip jaunajam ūkininkui, buvo patvirtintas didysis  „Žemės ūkio valdų modernizavimo” projektas”, - pasakojo R. Baltrušaitis. Šeimos augalininkystės  ūkio įkūrimo pradininkas Rolando tėvas Vytautas Baltrušaitis pripažino, jog Europa iš ties daug padeda ūkio modernizavimui.

Senolis atviravo, jog ūkininkauti su šeima jis pradėjo iš karto po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. „Po truputį pradėjom, dabar darbus tęsia sūnus“,- teigė V. Baltrušaitis, džiaugdamasis Rolando parodytu noru iš tėvų perimti ūkininkavimą. „Didelis džiaugsmas, kad sūnus perėmė ūkį. Būtų skaudu, jei nedirbtų žemės. Tegul jis ten būtų dirbęs kokioje įmonėje, bet tada ūkis jau liktų apleistas. Kad vaikai dirbtų žemę, iš mažens reikia juos agituoti“,- pridūrė tėvas.  

Dabar  Baltrušaičių ūkyje, kur kasdieniuose darbuose sukasi šeimos nariai, dirbama 150 ha žemės. Jose auginami žieminiai ir vasariniai javai, rapsai bei maža dalis linų. Derliumi R. Baltrušaitis nesiskundžia. „Kviečių kūlėme apie 5 tonas. Pavasarį žiemkenčiai iššalo, teko 80 ha atsėti. Normaliai čia viskas, reikia tik sveikatos turėti“, - sakė Rolandas, menantis, jog pirmaisiais ūkininkavimo metais teko sėti tiesiog rankomis. „Oi gerai išdygo. Į kiekvieną darbą reikia įdėti meilės. Darbas turi žmogui patikti“,- atviravo jaunasis ūkininkas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos