baneris leidinys

jubiliejaiGiedrė PLEČKAITYTĖ

Vytauto Bitino vadovaujamos Plokščių žemės ūkio bendrovės darbuotojai gruodžio 29 dieną buvo pakviesti į mokykloje surengtą pasibuvimą prie vaišėmis nukrauto šventinio stalo. Nors keletui valandų atsikvėpti nuo kasdienių darbų pakviesti darbuotojai su vadovo pagalba galėjo įvertinti per metus padarytus darbus, naujųjų metų keliamus iššūkius.

Nuotr. Plokščių bendrovės naujametinėje šventėje buvo pagerbti visi pernai jubiliejus šventę sukaktuvininkai.

Apžvelgė praėjusius metus

Prieš pat Naujuosius metus Plokščių vidurinės mokyklos aktų salėje vyko V. Bitino vadovaujamos Plokščių žemės ūkio bendrovės narių šventinis susitikimas. Bendrovės vadovas, pasveikinęs visus šventėn susirinkusius darbuotojus, trumpai aptarė  jau praėjusius 2011 - uosius. Pasak V. Bitino, nelengvi jie buvo augalininkystėje. „Žuvo beveik pusė žieminių kviečių, visi žieminiai rapsai. Gamtos nepakeisi. Turime susitaikyti, kad kiekvieną negandą išspręstume pačiu geriausiu būdu“,- teigė bendrovės pirmininkas. Nepaisant to, iš viso nuimta 910 ha žieminių ir vasarinių kultūrų. Tačiau grūdinių kultūrų derlingumas buvo labai įvairus. Vasarinių kviečių byrėjo nuo 2 - 2,5 iki 8,5 tonų iš hektaro. Šiemet visų kultūrų derlių bendrovei sėkmingai nuimti padėjo naujai įsigytas kombainas, su kuriuo buvo nuimta beveik pusė visų grūdinių kultūrų.
 
Gyvulininkystės sektoriuje, pasak V. Bitino, rezultatai panašūs į 2010 metų. Šiuo metu bendrovė augina 240 karvių, primilžis iš jų planuojama sieks apie 7,5 tūkst. litrų iš karvės. Yra galimybė laikyti apie 300 karvių. Didžiausios problemos, pirmininko pastebėjimu, yra gyvulių saugojimas ir karvių sėklinimas. Pirmininkas pastebi, jog atlikus fermų rekonstrukciją pagerėjo darbo sąlygos, padidėjo produktyvumas ir produkcijos kokybė. Darbo kokybei gerinti, žinoma, padeda europiniai projektai. Deja, šalies žemės ūkyje kol kas daug neatsakytų klausimų dėl įvairiapusės paramos iš Europos Sąjungos. „Kokios bus išmokos už pasėlius, šiandien dar yra didelių diskusijų. Ir kol kas jos Lietuvai nėra džiuginančios“,- kalbėjo pirmininkas.

Nepaisant to, pirmininkas džiaugėsi, kad daugelis bendrovės dirbančiųjų yra ilgalaikiai darbuotojai, išdirbę po 20 - 30 ir daugiau metų. „Teigiamai vertinu visų specialistų darbą. Ypač daug tikimės iš šiais metais pradėjusių dirbti jaunų specialistų. Dirbti krizės sąlygomis - nelabai lengva“,- pabrėžė V. Bitinas, visiems linkėdamas geros sveikatos, gero darbo ir tikėjimo gera ateitimi.

Darbai įvertinti Padėkos raštais

Pasveikinti Plokščių žemės ūkio bendrovės darbuotojų atvyko ir rajono meras Juozas Bertašius su žmona Genovaite bei pavaduotoja Rima Rauktiene. Po išsakytų sveikinimų meras savo vardu pasirašytus Padėkos raštus įteikė pavaduotojai gyvulininkystei Laimai Kriščiokaitienei, mechanizatoriams Vytautui Butkui ir Gintautui Plaušiniui. Šiems žmonėms apdovanojimai buvo įteikti V. Bitino iniciatyva. Tačiau ketvirtasis mero Padėkos raštas už aukštus gamybinius pasiekimus, už pagalbą šalia esančiam, 30-ties metų vadovavimą bendrovei mero iniciatyva buvo įteiktas bendrovės pirmininkui V. Bitinui.

Pastarasis pasidžiaugė, kad Plokščių bendrovės Antkalniškių galvijų kompleksas gavo geriausio galvijinio žemės ūkio įmonės centro apdovanojimą, kurį įsteigė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Už tai šio komplekso darbuotojai buvo apdovanoti televizoriumi. Padėkos raštus pirmininkas įteikė darbuotojams, kurie pernai pasiekė gerų darbo rezultatų. Iškilmingai padėkota Audriui Povilaičiui, Zigmui Sapronaičiui už indėlį renovuojant gamybinius pastatus, Stasiui Samajauskui už operatyvų gedimų šalinimą, Gintautui Vaitkevičiui už ilgametį darbą gyvulininkystėje, vyr. finansininkei Jolitai Tvarijonienei už profesionalumą darbe. Be to, pasveikinti ir tie žmonės, kurie anksčiau dirbo ar dar tebedirba bendrovėje ir atšventė gražius asmeninius jubiliejus. Proginės juostos ir simbolinės dovanos įteiktos 90-metį pernai šventusiai Marijonai Lenktienei, 85 – metį paminėjusiems Leonidai Šuopienei ir Pranei Vaičiūnienei, 80 - metį šventusiam Albinui Dėdynui. Pagarba atiduota 75 metų sukaktis šventusiems Vincentai Ditkuvienei, Teresei Maksvytienei, Pranciškui Juodaičiui. 70 –ies metų sukaktį pernai pasitiko Salomėja Bernotavičienė, Albina Gudaitytė, Bronius Zokaitis, Genovaitė Nausėdienė, Anelė Martinkevičienė. 50-metį pernai pasitiko Rima Sederevičienė.

Šventės dalyvius savo dainomis džiugino dainininkė Rūta Morozovaitė ir Kalėdų Senelis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos