baneris leidinys

girtavimasPaskutinėmis praėjusių metų dienomis Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nustatomas dar griežtesnis alkoholio prekybos reglamentavimas. Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo ne tik draudimas alkoholiniais gėrimais prekiauti kioskuose, bet ir po dešimtos vakaro pirkti juos degalinėse ar išsinešti iš kavinių bei restoranų.

Pasak Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojos Gražinos Belian, šiuo metu Lietuva garsėja kaip didžiausią alkoholio prieinamumą Europoje turinti šalis. 2011 metų gruodžio duomenimis, Lietuvos savivaldybės yra išdavusios apie 18 tūkst. licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Vien 2009 - 2010 metais buvo išduota 1,5 tūkst. licencijų. Alkoholio prieinamumas šalyje yra milžiniškas, todėl tokias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas G.Belian laiko teisingu žingsniu.

Po Naujųjų, įvedus prekybos alkoholiu laiko apribojimus, iš viešojo maitinimo įstaigų nuo 22 iki 8 val. nebus galima išsinešti alkoholinių gėrimų. Viešojo maitinimo įstaigose alkoholinius gėrimus nuo 22 iki 8 val. bus galima vartoti tik vietoje. Todėl nemažai mažmeninės prekybos įmonių pakeitė savo veikos pobūdį į viešojo maitinimo veiklą ir, prisidengdamos šia veikla, įgijo teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais išsineštinai visą parą. Beje, alkoholio nebus galima vartoti ir sporto renginių metu.

Nuo 2013 metų sausio 1 dienos mažmeninėse prekybos vietose bus draudžiama parduoti alų, sidrą, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, alkoholinius kokteilius, išpilstytus į didesnę nei 1 litro tarą bei parduoti sidro, alaus ir alaus mišinius, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 7,5 procento. Nuo 2016 metų bus visiškai draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais stacionariose degalinėse.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos