baneris leidinys

Sausio 18 dieną kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ nariai lankėsi Lenkijoje įsikūrusiame prancūzų firmos „Lactalis“ grupės sūrių gamybos filiale, kur stebėjo iš lietuviško pieno gaminamo pelėsinio ir kietojo sūrio gamybos procesą.

Rajone veiklą vystančio kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ nariai jau kuris laikas glaudžiai bendradarbiauja su prancūzų firmos „Lactalis“ grupės atstovais Lenkijoje. Būtent į Lenkiją vežamas kooperatyvo narių ūkių pienas. Plėtodami abipusį bendradarbiavimą, kooperatyvo nariai praėjusį trečiadienį su dalykiniu vizitu lankėsi minėtos firmos sūrių gamybos padalinyje. Sūrių gamykloje svečiams buvo pasiūlyta degustuoti jų gaminamą produkciją. Gamyklos atsakingieji asmenys  svečiams surengė įdomią ekskursiją po sūrių gamybos cechą, kur gaminami ,,Brie President” linijos pelėsiniai sūriai, kurių įsigyti galima ir Lietuvos parduotuvėse. Beje, „Lactalis“ minėtosios linijos pelėsinius sūrius gamina net su 11 rūšių prieskoniniais priedais. Be to, čia gaminami ir „President“ linijos kietieji sūriai „Mozzarella“. Kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ nariai gamykloje buvo būtent tuo metu, kai pienovežiai iš Lietuvos atvešė pieną. Tad šakiečiai matė visą sūrių gamybos procesą – nuo pieno priėmimo iki sūrių gaminimo. Taip fabrikas per parą perdirba 500 tūkst. litrų pieno.

Lenkijoje viešėję kooperatyvo nariai  sulaukė pasiūlymo dėl ekonomiško transporto panaudojimo. Kad pienovežiai atgal negrįžtų tuščiomis, planuojama į Lietuvą parsivežti išrūgas, iš kurių būtų galima gaminti pieno miltelius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos