baneris leidinys

mieliauskasSausio 19 dieną Marijampolės savivaldybėje vyko UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) ir jo steigėjų bei akcininkų pasitarimas dėl atliekų tvarkymo. Susitikime didžiausias dėmesys skirtas apskrities savivaldybių įsiskolinimo problemoms spręsti.  

Ketvirtadienį Marijampolės savivaldybėje įvyko  MAATC‘o administracijos, vadovaujamo Antano Mieliausko, ir centro akcininkių: Marijampolės, Vilkaviškio rajono, Šakių rajono, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių merų susitikimas. MAATC‘o direktorius apžvelgė centro finansinę situaciją. Pasirodo, visos apskrities savivaldybės (išskyrus Šakių), taikiusios mažiausius mokesčius už atliekų tvarkymą, įsiskolino MAATC‘ui. Centro direktorius A. Mieliauskas patikino, jog Šakių savivaldybė vienintelė taikė tokius tarifus, kokius ir turėjo taikyti visos kitos savivaldybės, ir atsižvelgė į akcininkų sprendimą. Kaip žinia, Šakių rajone sudarius sutartį pagal būste registruotų žmonių skaičių už žmogų mokami 6 litai plius PVM, pagal plotą - taikomas 23 ct mokestis už kvadratinį metrą. Pavyzdžiui, Kalvarijos savivaldybėje analogiškai mokami 6 litai už žmogų, bet pagal plotą 17 ct už kvadratinį metrą. Tokiu būdu ši savivaldybė MAATC‘ui įsiskolino 234 tūkst. 983 litus. Per 16 naujos atliekų tvarkymo sistemos veiklos mėnesius bendrai apskrities savivaldybės centrui įsiskolino 800 tūkst. litų. Pasak A. Mieliausko, susitikime buvo nuspręsta, jog įsiskolinimus savivaldybės padengs iš biudžeto.  

A. Mieliauskas patikino, kad ateityje mokestis už atliekų tvarkymą neišvengiamai brangs, kadangi centro surenkamų lėšų nepakanka atliekų tvarkymo plėtrai. Artimiausiu metu bus siekiama, kad visų atliekų kiekis būtų sumažintas iki 30 tūkst. tonų atliekų. Dabar į sąvartyną atvežama 62 tūkst. tonų per metus.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos