baneris leidinys

tarnauskasAsta GVILDIENĖ

Vasario 9 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos darbo biržos rengiamuose darbdavių apdovanojimuose tradiciškai buvo pagerbti verslininkai, praėjusiais metais sukūrę daugiausiai naujų darbo vietų. Tarp jų ir UAB „Gulbelė“ direktorius Arūnas Tarnauskas. Įmonei skirta trečioji vieta, o jos vadovui įteikta nominacija „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“.

Nuotr. Vyriausybėje vykusiame renginyje UAB „Gulbelė“ direktorius A.Tarnauskas apdovanotas nominacija „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“.

Vyriausybėje vykusiame renginyje įmonių atstovai apdovanoti keturiomis nominacijomis: už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose, už socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į darbo rinką, už jaunimo integraciją į darbo rinką ir už iniciatyvą pradėti bei plėtoti verslą. Minėtomis nominacijomis buvo apdovanota po tris daugiausiai darbo vietų sukūrusias bendroves. Atskirai buvo vertintos didžiosios šalies bendrovės bei mažos ir vidutinės verslo įmonės.
 
Džiugu, kad mūsų rajono bendrovė „Gulbelė“ - viena iš trijų didžiųjų šalies įmonių, kuriai buvo įteikta nominacija „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“. Pasak A.Tarnausko, plečiant nedidelių parduotuvių miesteliuose ir kaimuose tinklą Kelmės, Jurbarko, Prienų, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Šakių rajonuose, per 2011 metus nuolatiniam darbui, be subsidijų ir kitokios valstybės paramos, buvo įdarbinti 29 jauni žmonės iki 29 metų amžiaus. Be to, bendrovė nuolatinį dėmesį jaunimui rodo ne tik jį įdarbindama, bet ir rengdama moksleiviams pažintines ekskursijas po įmonę.

Pirmąją vietą laimėjo ir nugalėtojais nominacijoje „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“ buvo pripažinta UAB „Kauno baldai“, įdarbinusi 81 asmenį iki 29 metų amžiaus. Antroji vieta buvo paskirta UAB „Intersurgical“, neterminuotam darbui be valstybės subsidijų, darbo biržai tarpininkaujant, įdarbinusiai 72 asmenis iki 29 metų amžiaus.

Tai pirmasis toks aukštas apdovanojimas, skirtas mūsų rajono verslininkui už svarbų įmonės indėlį didinant darbo ieškančio jaunimo įdarbinimo galimybes. Pasak A.Tarnausko, gauti tokią nominaciją jis  nesitikėjo, todėl ir nesureikšmina šio apdovanojimo. „Tai buvo vakar, o gyventi reikia šia diena, - kalbėjo jis. – Smagu, kad mus pastebėjo ir įvertino, nes mūsų veikla nėra tokia dėkinga, kaip, pavyzdžiui, gydytojų ar gelbėtojų. Mes dirbame kruviną kasdienį darbą paslaugų sferoje, kurį labai sunku kontroliuoti.“

UAB „Gulbelė“ direktorius tvirtino, kad vadovui reikia gerų darbuotojų: atsakingų, kvalifikuotų, patikimų. Kadangi darbo rinkoje šiuo metu turinčių kvalifikaciją ir norinčių dirbti vyresnio amžiaus žmonių nėra, tenka jų ieškoti jaunimo tarpe. Priimant į darbą jauną žmogų tenka daugiau rizikuoti. Jį pirmiausiai reikia „užsiauginti“ – apmokyti, suteikti kvalifikaciją. Vadovai tampa savotiškais mokytojais. Pasak A.Tarnausko, kadangi privačių įdarbinimo agentūrų mūsų krašte nėra, darbuotojus įmonė renkasi tarpininkaujant Darbo biržai ir atvykus pagal išplatintus skelbimus.

„Jaunas amžius nėra privalumas įdarbinant, - tikino verslininkas. - Čia labai svarbus žmogiškasis faktorius. Kitas vyresnio amžiaus žmogus būna daug jaunatviškesnis už dvidešimtmetį. Tai priklauso nuo šeimos, nuo žmogaus charakterio, nuo to, kas jo širdyje. Tik viena bėda, kad jaunimui kaime liūdna. Juk ne visiems miške smagu gyventi. Ką jiems čia veikti?“

Pagaliau nors kiek susigriebta. Ką daryti, kad Lietuvoje likę jauni žmonės nepakeltų sparnų ir neišskristų į užsienį? Lietuvos Prezidentė skatina ieškoti išeities iš susiklosčiusios situacijos - rasti būdų baigusiam mokslus jaunimui padėti įsitvirtinti gyvenime – įsigyti būstą, įsidarbinti. Tad praėjusiais metais UAB „Gulbelė“ įdarbintas nemažas jaunų žmonių būrys ir prisidėjo prie šių gražių tikslų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas džiaugėsi, kad Lietuvoje gyva tiek verslumo dvasia, tiek noras plėsti savo verslą, kurti naujas darbo vietas. Jis dėkojo verslininkams, kurie prisiima papildomų socialinių įsipareigojimų įdarbindami tuos, kuriems sudėtinga įsidarbinti, kurie kurdami verslą tame regione, kur didelis nedarbas, imasi iniciatyvos naujai pradėti savo veiklą, sukurdami darbo vietas sau ir kitiems.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos