baneris leidinys

darzovesLietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė sako, kad situacija lietuviškų daržovių rinkoje keičiasi žaibiškai. Kadangi kaimyninių šalių, tokių kaip Rusija ar Lenkija, rinkos yra milžiniškos, net menkiausias pokytis jose stipriai paveikia ir Lietuvos daržovių augintojus.

Rajono daržovių augintojai šiemet nuogąstauja, kad rusai vangiai perka bulves. Jeigu situacija nepasikeis, gali būti, kad teks ne vieną toną jų tiesiog išmesti. Tačiau šiomis dienomis Lietuvos daržovių augintojų asociacija gavo pirmuosius užklausimus iš didžiųjų kaimynų apie turimus daržovių kiekius eksportui. Tad šalies ūkininkai pradeda svarstyti, ar eksportuoti prekinę produkciją, ar ją palikti vietos rinkai. Tokiais atvejais kainos Lietuvoje šokteli iš karto.

Šiandien Rusijoje paklausiausios lietuviškos morkos, tačiau jau bet kurią dieną gali atsidaryti vartai didesniam lietuviškų bulvių, kopūstų, burokėlių ar kitų daržovių eksportui. Pirmuosius suaktyvėjusios rinkos požymius pajaučia pavieniai didelius ūkius turintys daržovių augintojai. Vos prieš kelias dienas į Kaliningradą jau iškeliavo kelios lietuviškų kopūstų siuntos. Jei eksportas augs, kokybiškų daržovių kainos Lietuvoje turėtų pradėti kilti. Tuo labiau, kad šiandien asociacija jau gavo užklausimų iš vienos didžiausių Rusijos daržovių importo – eksporto kompanijų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos