baneris leidinys

gudeleviciusGiedrė PLEČKAITYTĖ

Šią savaitę vykusiame Ūkio komiteto posėdyje tarybos narys Kęstutis Gudelevičius išreiškė susirūpinimą dėl rajono tvenkinių, išnuomotų privatiems asmenims, būklės. Tačiau rajono aplinkosaugininkai čia didelių problemų nemato.  

Nuotr. Pasak K. Gudelevičiaus, jis sulaukė net pusšimčio žvejų mėgėjų prašymų spręsti susidariusią situaciją.

Paskutiniajame Ūkio komiteto posėdyje tarybos narys K. Gudelevičius viešumon kėlė klausimus dėl neprižiūrimų nuomojamų vandens telkinių. Politiko teigimu, kuomet tvenkinių nuomojimas priklausė savivaldybei, buvo šiokia tokia tvarka. Nuo 2005 metų tai perėmė apskritis. Panaikinus apskritis, vandens telkinių nuoma mėgėjiškai perduota Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos. Šiemet už nuomą planuojama surinkti du tūkst. litų.
 
K. Gudelevičius įsitikinęs, kad dešimties metų tvenkinio nuomojimo laikotarpis yra per ilgas. Kaip pavyzdį jis pateikė Nopaičio tvenkinį, kuris dešimčiai metų išnuomotas Ryčiui Adomaičiui. „Šis tvenkinys aštuoneri metai nėra tinkamai įžuvintas ir apaugęs žolėmis. Maždaug apie gegužės 20 dieną pasibaigia žvejybos sezonas, nes sukyla visos tvenkinio žolės. Dėl to ypač piktinasi leidimus įsigiję žvejai mėgėjai. Krūmai, žolynai, šiukšlės – kiekvieną pavasarį aš su bendruomene renku, o savininkas nieko nedaro“,- sakė tarybos narys. Pagal nuomos sutartį numatyta, jog Nopaičio tvenkinio nuomininkas R. Adomaitis tvenkinį turi prižiūrėti iki 2014 metų sausio vidurio. Pasak K. Gudelevičiaus, jis sulaukė net pusšimčio žvejų mėgėjų prašymų spręsti susidariusią situaciją. Žvejų mėgėjų tvirtinimu, iki 2014 metų laukti nebegalima, nes tvenkinyje jau tragiška padėtis. Be to, yra iniciatyvių žmonių, kurie nusiteikę esant galimybei prie tvenkinio įrengti tiltelius, minimalią prieplauką ir nuomojant valtis bei leidžiant tvenkinyje žvejoti, būtų galima papildomai surinkti lėšų.

Neprižiūrimu tvenkiniu susirūpinęs K. Gudelevičius sako, jog su šio tvenkinio nuomotoju niekaip nepavyksta susisiekti ir bandyti spręsti susidariusią situaciją. „Jis yra tolimųjų reisų vairuotojas, grįžta, pabūna kelias diena ir vėl išvažiuoja. Su juo neįmanoma susisiekti. Tvenkinys visiškai neprižiūrimas. Žiemą jau du kartus aplinkosaugininkui skambinau, kad išvaikytų lydekų gaudytojus. Juk lydekas galima gaudyti nuo balandžio 20 dienos“,- sakė K. Gudelevičius. Laimė, redakcijai vis tik pavyko susisiekti su pačiu nuomotoju R. Adomaičiu, kuris visa tai komentavo taip: „Čia yra pavydo jausmas. Mes abudu esame vienoje partijoje. Aš tai tvenkinį prižiūriu, ir įžuvinimą laiku atlieku. Vienu žodžiu - pavydo jausmas. Aš girdėjau, kad jis pats labai nori to tvenkinio, nes vis tik ant kranto gyvena“.

Beje, nuomos sutartyje numatyta, jeigu tvenkinio būklė pablogėja ir nuomotojas neužtikrina nei žuvų įveisimo, nei aplinkos tvarkymo, tai sutartį galima nutraukti. „Niekas šiuo klausimu nesidomi. Paprašiau savivaldybės administracijos direktoriaus, kad sukviestų visas suinteresuotas puses ir pabandytume aptarti situaciją“, - tvirtino tarybos narys K. Gudelevičius. Beje, panašių problemų yra ir su Braškių tvenkiniu.  
Tuo tarpu Šakių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Kęstutis Lopeta tikino, kad rajone išnuomotų tvenkinių priežiūra aplinkosaugininkai patenkinti. „Kad būtų viskas labai gerai, tai turbūt niekada nebūna“,- sakė K. Lopeta. Jo tikinimu, labiausiai aplinkosaugininkai nepatenkinti pakrančių priežiūra, ypač sezono metu. Agentūros gyvosios gamtos apsaugos vyr. inspektorius Vidmantas Olensevičius sakė, kad visi rajone išnuomoti tvenkiniai tinkamai įžuvinti ir jis, kaip specialistas, iš aplinkosaugos pusės priekaištų neturi. „Apie Nopaičio tvenkinį galiu pasakyti, jeigu tai kam nors įdomu, tegul ateina pas mane ir parodysiu patvirtintą įžuvinimo planą. Tas planas 100 poc. yra vykdomas. Dėl įžuvinimo jokių problemų tikrai nėra“,- sakė aplinkosaugininkas V. Olensevičius.

Pasibaigus tvenkinio nuomos sutarčiai R. Adomaitis patikino, kad ir ateityje sieks pratęsti sutartį, nes, pasak vyriškio, jis per daug investavo į šio tvenkinio priežiūrą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos