baneris leidinys

siuksliavezisGiedrė PLEČKAITYTĖ

Praėjusią savaitę Marijampolės savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl mokesčių didinimo už atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugas. Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistė ryšiams su visuomene Liucija Burbienė informavo, jog mokesčiai už atliekų tvarkymą turės būti vienodi visoje apskrityje.

Nuo balandžio 1 dienos Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu keisis vietinės rinkliavos ir mokesčių už atliekų tvarkymą tarifai. Vietinė rinkliava gyventojams, kurią Marijampolės savivaldybės taryba yra įvedusi nuo 2010 metų rugsėjo 1 dienos, nuo balandžio 1 dienos bus 25 litai už 100 kv. metrų nekilnojamojo turto pastatų ploto (25 centai už 1 kv. metrą ploto). Iki šiol ji buvo 23 centai už kv. metrą. Savivaldybės taryba nusprendė panaikinti ir iki šiol buvusį vietinės rinkliavos tarifą - 6 litai vienam gyventojui, kurį gyventojai galėjo pasirinkti Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui pateikę savo užpildytą deklaraciją apie nekilnojamojo turto vienete gyvenančius asmenis. Vietinės rinkliavos nuostatų pakeitimus prieš kurį laiką jau priėmė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba. Šakių, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių tarybos irgi turėtų svarstyti vietinės rinkliavos atliekoms tvarkyti nuostatų pakeitimus. Tad MAATC‘o specialistės L. Burbienės teiravomės, ar tas faktas, kad mokestis didinamas Marijampolės savivaldybėje  greitu metu gali paliesti ir Šakių rajono gyventojus. Kaip žinia, mūsų rajone šiuo metu gyventojai pasirinkę mokėti vietinės rinkliavos mokestį, kurio dydis skaičiuojamas pagal būsto plotą, tai 23 litai už 100 kv. metrų nekilnojamojo turto pastatų ploto arba pagal sudarytą sutartį, pagal kurį dabar mokami 6 Lt plius PVM (7,36 Lt). 
 
Pasak L. Burbienės, manoma, kad visos savivaldybės turėtų suvienodinti mokesčius. „Jeigu Marijampolė jau priėmė tokį sprendimą, tai ir visos kitos savivaldybės turės priimti. Matot, reikalas tas, kad Šakiai sako, jog nieko neskolingi, bet jie neskolingi ne pagal tai, kiek išvežta atliekų, bet pagal tai, kaip buvo skaičiuojami mokesčiai. Buvo pasakyta, kad Šakiai tiek, kiek jie moka ir yra teisinga. Paėmus tai, kiek Šakiai išveža atliekų ir kiek kainuoja atliekų tonos sutvarkymas, tai, aišku, kad lieka skola ir Šakiams, nes gyventojai visų šitų išlaidų nepadengia“,- tvirtino specialistė L. Burbienė.

Be to, viename iš paskutiniųjų akcininkų susirinkimų buvo apsispręsta, kad jeigu savivaldybė nedidina mokesčių tarifų gyventojams, tai skirtumą, už išvežamas atliekas ir jų tvarkymą, turėtų dengti savivaldybės iš savo biudžetų. „Jeigu savivaldybės yra tokios turtingos ir gali sau leisti mokėti iš savo biudžeto, tokiu atveju gali dengti. Šitas variantas paliktas apsispręsti savivaldybėms ir tai jos turi nuspręsti savo tarybose“,- tvirtino L. Burbienė, pridurdama, kad Marijampolė nusprendė, jog savivaldybė pinigų neturi, todėl turės mokėti patys gyventojai ir įmonės. Šiai dienai MAATC‘ui savivaldybės skolingos apie 3,5 mln. litų.

Specialistė priminė, jog tuomet, kai buvo kuriama dabartinė atliekų tvarkymo sistema, kuri pradėjo veikti nuo 2010 rugsėjo 1 dienos, administravimą pradėjo MAATC‘as. Ir tada specialistai teikė siūlymą visose savivaldybėse už atliekas mokėti po 28 ct už turimo būsto 1 kv. metrą. „Jeigu toks tarifas būtų patvirtintas nuo pat pradžių visose savivaldybėse, tai nebūtų buvę jokių įsiskolinimų ir nebūtų reikėję centrui imti paskolų iš bankų. Dabar iš banko paimta 5 mln. litų projektų įgyvendinimui. Naujiems projektams Europa duoda pinigų, bet 10 – 15 proc, reikia prisidėti savo. Statome atliekų tvarkymo tinklą, atidarinėjame skaidžiųjų atliekų kompostavimo aikšteles“,- akcentavo L. Burbienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos