baneris leidinys

malkosAplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymu praėjusią savaitę šalyje startavo pirmieji šalyje medienos aukcionai. Ši sistema buvo išbandyta ir VĮ „Šakių miškų urėdija“, tačiau pirkėjų neatsirado.

Kovo pirmosiomis dienomis šalyje pradėjo veikti aukcionai trumpalaikėms sutartims sudaryti apvaliosios medienos elektroninėje prekybos sistemoje. Pagal Medienos pardavimo taisykles medienos pardavimo sutartys gali būti trumpalaikės, pusmetinės ir ilgalaikės. Sutarčių pasirašymas pusmečiui prasidės nuo vasaros, o ilgalaikės – nuo kitų metų sausio 1 dienos. Pasak VĮ „Šakių miškų urėdija“ vyr. inžinieriaus Gintaro Bacevičiaus, šiomis dienomis naujoji sistema buvo išbandoma ir urėdijoje. Daugiausiai buvo bandoma parduoti popiermedį, kurio urėdijai nepavyko parduoti per spalio mėnesį vykusį pusmetinį pardavimą. Pasak inžinieriaus, medienos pardavimo sutartį urėdija pasirašo pusmečiui, todėl didžioji dalis medienos asortimento jau parduota ir urėdija kol kas nebeturi atliekamo kiekio. „Praktiškai dabar visi pirkimai vyksta testavimo metodu. Nedidelius kiekius visi bando parduoti, todėl žiūri, kaip gausis“,- sakė inžinierius, pridurdamas, kad susidomėjimas nėra labai didelis, bet gal dėl to, kad įmonės jau yra pasirašę sutartis pusei metų. Pasak G. Bacevičiaus  popiermedžio ir malkinės medienos kainos kritusios. Jeigu numatytomis kainomis niekas nenori pirkti, kito aukciono metu urėdija gali 10 proc. mažinti kainą. „Pas mus vienas  aukcionas buvo, bet pirkėjų neatsirado, todėl kainas teks mažinti 10 proc. Aukcione dalyvauti gali tiek fizinis, tiek juridinis asmuo“,- kalbėjo inžinierius. Šiuo metu kub. m rąstų kainuoja apie 200 litų, malkinės medienos – 78 litus. Apskritai Šakių miškų urėdija naująją medienos pardavimo sistemą nelinkusi vertinti, visas pastabas teikia Generalinei miškų urėdijai. Inžinieriaus G. Bacevičiaus tikinimu, toks medienos pardavimo būdas naudingas tuo, kad taupo darbo laiko sąnaudas, mat medienos pardavimo rengimo planas trukdavo apie savaitę laiko. Be to, didėja medienos pardavimo skaidrumas.
 
Aukciono būdu per elektroninę sistemą bus parduodama visa didmeninei prekybai skirta mediena, kuri sudaro 90 proc. valstybiniuose miškuose pagamintos medienos. Mažmeninei prekybai skirtos medienos (apie 10 proc.), kaip ir iki šiol, pirkėjai galės įsigyti tiesiogiai iš pardavėjų. Elektroninėje erdvėje aukciono būdu bus parduodama tik valstybiniuose miškuose pagaminta mediena, privačių miškų savininkai ją pardavinės kaip ir iki šiol – šalių susitarimu. Apvaliosios medienos elektroninė pardavimų sistema buvo sukurta operatyviai teikti informaciją apie valstybiniuose miškuose pagamintos apvalios medienos ir kirtimo atliekų pardavimo aukcionuose parduodamus asortimentus, miško kirtimo atliekas ir pardavimo sąlygas medienos pirkėjams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos