baneris leidinys

bankauskaiAsta GVILDIENĖ

Atsirandant vis naujoms informacinėms technologijoms, pamažu keičiasi lietuvių vartojimo įpročiai. Dar visai neseniai žmonės neįsivaizdavo kitokio apsipirkimo būdo kaip tik apsilankant prekybos vietose, o šiandien šį nusistovėjusį pirkimo būdą keičia pirkimas internetu. Nors tai dar nėra labai populiaru, tačiau juo susidomi vis daugiau žmonių. Šakiuose radome tris internetines parduotuves, kurių savininkus ir kalbiname apie šį palyginti naują ir patogų apsipirkimą iš bet kurio pasaulio krašto, neiškeliant kojos iš namų.

Nuotr. Inga ir Donatas Bankauskai džiaugėsi, kad šeimos verslas buvo galimybė sugrįžti iš Anglijos ir pragyventi savame krašte.

Sportominutė.lt – galimybė pragyventi Lietuvoje

Šeimos verslą prieš metus pradėję Inga ir Donatas Bankauskai pasakojo, kad dirbdami Anglijoje labai norėjo sugrįžti į Lietuvą. Todėl ieškojo nišos, kaip galėtų pragyventi savame krašte. „Pasiklausinėje apie rinką Šakiuose, priėjome vieningos nuomonės, kad lietuviams vis dar labai svarbu „Nike“, „Adidas“ ir kitų pasaulyje populiarių firmų ženkliukai ant sportinės avalynės ir aprangos, o kainos iškeltos beprotiškai, - kalbėjo Inga. – Užsienyje šios prekės nėra brangios ir pardavinėjamos kaip paprasti kasdieniai rūbai. Pažiūrėkite, kiek kainuoja paprasti krepšinio bateliai? Todėl ir nusprendėme pabandyti prekiauti jais internetu.“ Svetainės pavadinimas „Sporto minutė“ kilo todėl, kad čia gali viską surasti ir apsipirkti per vieną minutę. Jaunos šeimos verslo devizas – greita, pigu, kokybiška!
 
Pasirodo, ši jaunos šeimos veikla buvo nenuostolinga, tačiau  ir ne pagrindinis pragyvenimo šaltinis. „Tik žiūrint iš šalies toks darbas atrodo labai paprastas, - tikino Donatas. – Jam turi atiduoti 24 valandas per parą. Vien katalogo atnaujinimas kiek laiko užtrunka. Prekes suvedame patys, o svetainę sukurti padėjo draugai – vietiniai šakiečiai.“

Kad pradžia buvo nelengva, tvirtino abu sutuoktiniai. Kol įgavo klientų pasitikėjimą, pirko prekes už savo pinigus, o šie atsiskaitydavo atsiimdami jas pašte. Pasirodo, būdavo ir tokių kuriozų, kad pirkėjas apsigalvodavo ar pinigų pagailėdavo ir atsisakydavo prekės. Dabar prekyba vyksta tik per bankinius atsiskaitymus. Įkrenta pinigai, tada pradedamas vykdyti užsakymas.

„Mūsų lūkesčiai išsipildė su kaupu. Nesitikėjome, kad per metus tiek daug galėsime padaryti, taip minimaliai investuodami į reklamą, - tikino Donatas. – Iš tiesų, galime drąsiai teigti, kad pirmieji mėnesiai buvo patys pelningiausi. Vėliau prekyba turėjo sezoniškumą. Pagyvėjimas jautėsi krepšinio čempionato metu, prieš rugsėjį, kalėdiniu laikotarpiu.“

Jauna šeima nežada apsiriboti tik internetine prekyba. Didysis tikslas ir seniai puoselėta svajonė – atidaryti savo stacionarią parduotuvę Šakiuose, nes rinka čia nėra tiek užgrūsta kaip didžiuosiuose miestuose, ir geros kokybės sportinius batelius nusipirkti kol kas čia nėra kur. Aišku, kaimo žmogus ieško pigaus produkto, tačiau jei prekė nei vieno sezono nelaiko, tai geriau pirkti šiek tiek brangesnę, bet patikimesnę. Galbūt dar daugelio firmų pavadinimų Lietuvoje ir nesame girdėję, tačiau jų prekės kokybiškos, todėl jas „Sporto minutė“ir siūlo savo klientams.

Užsakymas dažniausiai atliekamas per keletą dienų, tačiau apsidraudimui nurodomas 14 darbo dienų terminas – maža kokių netikėtumų galima sulaukti parsiunčiant prekę iš Anglijos. Buvo tokių atvejų, kai užsakymai nukeliavo į Čekiją, o ne į Lietuvą – tada kelias pas klientą pailgėjo ir teko rūpintis, kaip suspėti per dvi užsakymo atlikimo savaites. „Prekių nesandėliuojam vien todėl, kad mados dažnai keičiasi ir nebūtų kur realizuoti susikaupusių sandėlyje likučių, - tikino Donatas. – Neapsimoka įšaldyti savo pinigų.“

Beje, čia yra galimybė grąžinti nepatikusias prekes. „Anksčiau jas kompensuodavome šimtu procentų, o dabar nusprendėme, kad negalime dėl kliento įgeidžių – nepatiko spalva ar modelis, ar dydį ne tą užsisakė, eiti į minusą, - teigė Inga. -  Todėl grąžiname 70 proc. užsakymo sumos, kad be didelių nuostolių galėtume prekes persiųsti gamintojui.“

Nors buvo daug sunkių, juodų akimirkų – tuščias šaldytuvas ir visi pinigai išleisti prekių įsigijimui, tačiau savo idėjos jauna šeima neatsisakė. Šiandien juos žino ir jų internetine parduotuve naudojasi visa Lietuva. Tačiau nenuostabu, kad daugiausiai klientų turi didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje ir Kaune. Mūsų krašte pirkimas internetu žengia tik pirmuosius žingsnelius. Inga ir Donatas sako, kad jie ant kojų atsistos ir galės pasidžiaugti savo veiklos vaisiais maždaug po kokių ketverių ar penkerių metų, nors yra didelė tikimybė, kad tai įvyks gerokai anksčiau.

Pirk - pigiau.eu siūlo detales automobiliams

Automobilių detalėmis prekiaujantis Edgaras Bebrauskas prasitarė, kad savo verslo imtis paskatino paprastas dalykas - minimalaus užmokesčio nepakako jo išlaidoms ir visada norėjosi turėti kažką savo. „Kadangi savo parduotuvei atidaryti reikia didelių investicijų, prieš metus pabandžiau prekiauti internetu - juk detalių automobilių remontui visada reikės, - teigė jaunuolis. – Tačiau lūkesčiai pasiteisino tik iš dalies, pirkimas nėra toks didelis, kokio tikėjausi. Nebankrutavau tik todėl, kad daugelį detalių galiu pasiūlyti žemesne kaina.“

Pasak Edgaro, sunkiausia buvo prasimušti - reikėjo įtikinti klientą, kad esu rimtas prekybininkas, nes ne kiekvienas sutinka mokėti už prekes, kurių dar neturi. Juk šiandien visur pilna internetinių aferistų, kuriems rūpi tik pinigus išvilioti. „Daug domėjausi tinklapio kūrimu, nes viską teko kurti pačiam.  Samdyti kitus - brangu“, - tikino šakietis. Visus darbus pats atliekantis vaikinas ateityje planuoja išplėsti internetinėje parduotuvėje siūlomų prekių asortimentą. Jo svajonė – kada nors įkurti savo įmonę.

Išparduotuvė.com - prekyba komiso pagrindais

Vaida Marcelionienė teigė, kad mintis prekiauti internetu pirmiausiai gimė norint parduoti savo megztus nenešiojamus rūbus, ilgokai užsigulėjusius spintoje. „Ardyti gaila, o rengtis nesinori – tada belieka parduoti“, - teigė ji, įsitikinusi, kad rankų darbas visada turės savo vertę.  Todėl Vaida auksarankėms lietuvaitėms siūlo neslėpti savo nertų, megztų, veltų, verptų, siūtų, karpytų ir kitokų darbų – juos galima parduoti Išparduotuvės.com pagalba. Beje, ji čia pataria parduoti ir kitus daiktus: rūbus, avalynę, įvairius aksesuarus, senas knygas, žurnalus, baldus, laisvalaikio prekes ir viską, kas žmonėms nereikalinga.

Pasak šakietės, sunkiausia buvo ryžtis pradėti tokią veiklą, peržengti vidinius nusistatymus ir palikti savo komforto zoną, kad ir kokia ji bebūtų. „Ar lūkesčiai pasiteisins – parodys ateitis, -  teigė internetinės išparduotuvės, veikiančios pirmuosius mėnesius, savininkė. – Manau, kad reikia ne vienerius metus dirbti, kad pats savo įdirbiu būtum patenkintas ir matytum realų rezultatą. Aš dar tik pradėjau savo veiklą, tačiau matau, jog ji reikalinga - nauda abipusė.“ Šiuo metu daugiau nei dešimties metų prekybininkės darbo stažą skaičiuojanti moteris naudojasi nuomojamu parduotuvės tinklapiu, tačiau jos tikslas ne tik jį išpopuliarinti, bet ir neapsiriboti vien prekyba internetu.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos