baneris leidinys

elementaiNuo šiol šalyje pradedama supirkinėti panaudotus galvaninius elementus (nešiojamas baterijas). Informuojama, kad už 1 kg elementų bus mokami 2 litai.

Antradienį Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) ir bendrovės „EMP recycling“, „Ekstara“ bei „Atliekų tvarkymo centras“ pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigoja bendrai dirbti tam, kad panaudotos nešiojamos baterijos būtų superkamos. Po susitarimo pasirašymo galvaninių elementų supirkimas pradedamas 30-yje supirkimo vietų visoje Lietuvoje.

Už 1 kg panaudotų nešiojamųjų baterijų bus mokama po 2 litus.

Traktuojama, kad tokiomis priemonėmis siekiama žmones pratinti nemesti naudotų galvaninių elementų į bendras šiukšliadėžes ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

GIA pagal susitarimą numato finansuoti galvaninių elementų supirkimą, o kiti susitarimo partneriai - plėtoti supirkimo tinklą ir užtikrinti panaudotų baterijų perdirbimą.
 
Informuojama, kad iki šiol Lietuvoje kasmet parduodama maždaug 700 tonų baterijų ir buityje naudojamų akumuliatorių, tuo tarpu surenkama vos kelios dešimtys tonų panaudotų baterijų. Įdiegus baterijų supirkimo sistemą, pradžioje tikimasi surinkti apie 25 proc. panaudotų baterijų, vėliau bus siekiama, kad supirkimo tinklas būtų išplėstas ir perdirbėjus pasiektų kuo daugiau pavojingų atliekų.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistė ryšiams su visuomene Liucija Burbienė informavo, kad mūsų apskrityje kol kas baterijos surenkamos tik nemokamai tose vietose, kur jomis ir prekiaujama. „Apie šią mokamą iniciatyvą girdėjome, tačiau kol kas tos supirkimo vietos yra tik didžiuosiuose miestuose. Jei ateityje ši iniciatyva ateis iki mūsų apskrities, informuosime“, - teigė specialistė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos