baneris leidinys

italasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Trečiadienį žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ vadovybė susitiko su Mezzanato grupės atstovu Andrea Mezzanato iš Italijos. Veislinių galvijų augintojas su mūsiškiais aptarė veršelių supirkimo galimybes bei džiaugėsi išties geru verslo pokalbiu.

Nuotr. ŽŪB kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ administracija atstovai susitiko su Mezzanato grupės atstovu Andrea Mezzanato (antras iš dešinės) iš Italijos. Susitikime buvo aptartos kooperatyvo narių ūkių veršelių pardavimo galimybės ūkininkui iš Italijos.

Palyginus neseniai įkurtas ŽŪB kooperatyvas „Lietuviškas ūkis“ jau ne pirmą kartą bando užmegzti verslo pažintis su užsienio šalių žemės ūkio srities specialistais. Praėjusią savaitę kooperatyvo direktorė Brigita Jokūbaitienė, Grinaičių žemės ūkio bendrovės pirmininkas Vytas Januškevičius  susitiko su Mezzanato grupės atstovu Andrea Mezzanato iš Italijos. Italas yra ilgametes šeimynines tradicijas turinčio ūkio, kuriame nuolat laikoma 1500 grynaveislių jaučių, atstovas. Su galvijais italo ūkyje dirbama jau 100 metų. Svečias atviravo, jog ūkį planuojama išplėsti iki 2000 galvijų. Pačių investicijomis ir darbo jėga Mezzonato grupės gyvulininkystės ūkis yra pilnai modernizuotas, turi tik šiemet pradėjusią veikti nuosavą biodujų elektrinę. Pasak A. Mezzanato, ūkis turi 350 ha žemės ir tai Italijoje vadinama stambiu ūkiu. Įdomumo dėlei verta paminėti, kad Italijoje vienas ha jo gimtinėje vadinamos blogos žemės kainuoja apie 30 tūkst. eurų. „Tai nemaži pinigai, todėl ūkiui plėstis nėra taip paprasta. Tačiau nepaisant to, vis tiek planuojame didinti dirbamos žemės apimtis iki 450 ha“,- sakė A. Mezzanato.
 
Tad galvojant apie ūkio plėtrą, ieškoma ir veršelių supirkimo galimybių užsienio šalyse. Ūkininką atvykti į Lietuvą paskatino pažįstamas gyvulių perpardavinėtojas italas. Lietuvoje jis apsilankė bemaž prieš dvejus metus ir iš mūsų šalies jau turi parsivežęs veršelių. Iš Lietuvos įsivežtus veršelius italai laiko atskiruose garduose. Taip pasielgta tik todėl, kad atvykę į ūkį lietuviai pasižiūrėtų, ką gali klimatinės sąlygos – tai yra šiltas oras ir geras šėrimas paspartina veršelių augimą. Su Šakių rajone veiklą vykdančio kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ administracijos atstovais susitikęs A. Mezzanato džiaugėsi puikiu verslo pokalbiu. Svečias, matydamas geras verslo perspektyvas, tikisi plėtoti tolimesnes bendradarbiavimo galimybes su Lietuva ir būtent su kooperatyvu „Lietuviškas ūkis“. Kooperatyvo atstovai sako rimtai svarstantys veršelių, kurių kas mėnesį turėtų iki 120, pardavimo galimybes italui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos