baneris leidinys

kombainas2Vasaros metu daugelis gali atsipūsti ir pailsėti nuo sunkių darbų atostogaudami, tačiau tik ne ūkininkai, kuriems dabar prasidėjo pats darbymetis. Didėjantis kombainų skaičius laukuose ir nuimamo derliaus kiekis rodo, kad šie metai yra palankesni ir tikimasi sulaukti gausesnio derliaus nei praėjusiais metais.

Nors dabar dar tik pati javapjūtės pradžia, tačiau tokia gera pradžia galbūt jau reiškia pusę darbo. Derlius dar tik pradėtas imti, tačiau jau galima po truputį, bet labai atsargiai džiaugtis. UAB „Agrogimas” direktorius Vidas Jonaitis tikino, kad sunku prognozuoti derlių dar tik pradėjus javapjūtę. „Kai viskas bus aruode, bus galima tiksliai pasakyti, ar derliaus šiais metais sulaukėme daugiau ar mažiau, lyginant su praėjusiais”.

Šiais metais buvo ir labai karštų, ir labai lietingų orų, tačiau jie nesutrukdė ūkininkams džiaugtis dabartiniu derliumi. Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alfrido Vigelio teigimu, nors oras buvo labai įvairus, tačiau kaip ir praėjusiais metais, nebuvo sulaukta ūkininkų kreipimųsi dėl iššalusių pasėlių ar dėl lietaus ir vėtrų padarytų nuostolių. Pačiomis pirmomis derliaus nuėmimo dienomis į sandėlius buvo gabenamas žieminis rapsas, dabar pjaunami žieminiai miežiai, kviečiai, ir kvietrugiai.
 
Grūdinių kultūrų augintojams šie, kaip ir visi kiti praėjusieji metai, nieko naujo dėl supirkimo kainų nesako. Jos, kaip ir kiekvienais metais, yra nestabilios – vieną dieną gali pakilti, o kitą − ženkliai sumažėti.

V. Jonaitis apie nuolat šokinėjančias supirkimo kainas sakė, kad šiuo metu jos yra truputį pakilusios. Toks kainų svyravimas gali būti dėl daugybės priežasčių: sausros, lietaus, energijos žaliavų kainų, ekonominės situacijos ir daugybės kitų atvejų.

Dalis rajono ūkininkų iš anksto sudaro pardavimo − pirkimo sutartis. Praėjusiais metais sumažėjo tokių sutarčių sudarymų, šie metai taip pat ne išimtis. Tik keletas žemdirbių išdrįso surizikuoti ir pasirašė išankstines sutartis. Tokia sutartis yra rizikinga, nes ją pasirašęs ūkininkas gali arba daug išlošti, arba nuostolingai pralošti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos