baneris leidinys

vaiksnoriene2Praėjusį savaitgalį Kupiškis tapo tikra bičių ir medaus sostine. Čia tris dienas vyko jau 36-oji Lietuvos bitininkų šventė „Bičiulių Lietuva – Kupiškiui“, kurią savo apsilankymu  pagerbė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šventėje aktyviai dalyvavo ir daugiau nei dvidešimt Šakių rajono bitininkų draugijos narių.

Pasak Šakių rajono bitininkų draugijos pirmininkės Dalios Vaikšnorienės, pagrindinė šventės diena, rugpjūčio 4 - oji, prasidėjo iškilminga eisena Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčios link. Iš visos Lietuvos į Kupiškį suvažiavusiems bitininkams šv.Mišias aukojo Panevėžio vyskupijos vyskupas Jonas Kauneckas.

„Prekyba, vaidyba, švietimas, medaus degustacija ir visi kiti malonumai vyko Kupiškio mariose esančioje saloje, vadinamoje  „Uošvės liežuviu“. Bičiuliai su savo palapinėmis ten pasklido per keletą kilometrų, - pasakojo D. Vaikšnorienė. – Buvo prekiaujama ne tik medumi, bet ir bitininkystės inventoriumi, aviliais, bičių motinėlėmis... Amatininkai, tautodailininkai, sveikos gyvensenos propaguotojai, dailininkai ir rašytojai siūlė savo prekes, todėl čia buvo galima visko  įsigyti  ir ne tik bitininkystės tema.“ Paskaitas apie šiandienines aktualijas bitininkystėje, medaus ir bičių produktų naudą žmogaus organizmui skaitė gerai šalyje žinomi bitininkai doc. dr. Algirdas Amšiejus, dr. Jonas Balžekas, dr. Dalia Stasytytė - Buinevičienė, doc. dr. Algirdas Baltuškevičius ir kiti.
 
Šakių rajono bitininkų draugijos pirmininkė gyrė darbščius mūsų rajono bičiulius, didžiavosi pristatomuoju floristiniu herbu ir džiaugėsi, kad tokį gausų kraštiečių būrį papildė ansamblio „Šakija“ nariai, kurių muzikinės mintys ir idėjos tuoj pat buvo supintos į pristatomąją dainą, kurią visi daug kartų ir vis labiau sutartinai dainavo. Šiais metais šakiečiai galėjo pasigirti ir savo teminiu stalu „Viskas iš medingų augalų...“. Čia šventės dalyviai galėjo atsigaivinti klevų sula su avietėmis, kmynų gira, paskanauti salotų su agurklėmis bei saulėgrąžomis ir jų aliejumi, mišrainių su grikiais ir lazdynų riešutais, pasivaišinti midumi ir pienių vynu... Daina, gera nuotaika, patarimų ir patyrimo dalybos visus jungė į vieną būrį.

„Kadangi Šakių rajono bičiulių pavėsinė buvo įsikūrusi prie keliuko, mūsų stendą matė pro šalį sodinti paruoštų  medelių ėjusi Lietuvos Prezidentė, - įspūdžiais dalijosi D.Vaikšnorienė. – Jos Ekselencija džiaugėsi prasmingu susibūrimu ir juokavo, kad planuoja kokį avilį įsitaisyti ir Turniškėse...“

Saulutei leidžiantis mūsų rajono bučiuliai, kaip tos bitutės, suskubo grįžti į savo „avilius“, kad kitą rytą vėl paskęstų kasdienybės darbuose, mintimis  grįždami ten, kur šurmuliavo ir dūzgė bendraminčiai.   „Gerai, kad yra tokių švenčių“, - džiaugėsi Šakių rajono bitininkų draugijos pirmininkė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos