baneris leidinys

obuoliaiSandra JUŠKAITĖ

Soduose obelų šakos linksta nuo šiemet itin gausiai užderėjusių obuolių, o Šakiuose esantis obuolių supirkimo punktas kasdien sulaukia ne tik vaikų, dviračiu atvežusių maišą raudonskruosčių obuolių, vyresniųjų žmonių, bet ir garbaus amžiaus asmenų, norinčių ne tik parduoti obuolius, bet ir išsispausti sulčių trejus metus dirbančiame sulčių spaudimo punkte.

Nuotr. Rytis Sakalauskas džiaugėsi gausiu, daugiau nei prieš tris savaites prasidėjusiu, obuolių derliumi.


Jau daugiau nei prieš tris savaites prasidėjo obuolių derlius, kuris, palyginus su praėjusiais metais, yra ypač gausus. Supirkimo punktas, kurio savininkas yra Rytis Sakalauskas, kasdien sulaukia žmonių su pilnais maišais obuolių. Šis punktas sėkmingai dirba, o jo savininkas teigė, kad šiuo smulkiu verslu ketina užsiimti ir toliau. „Kol neišpjaus visų obelų, tai tol ir dirbsime“, − juokaudamas sakė R. Sakalauskas.
 
Šakiuose prieš prekybos centrą „Norfa“ įsikūrusio supirkimo punkto savininkas pasakojo, kad žmonės, atvežę daug maišų obuolių, pusę jų parduoda, o iš likusios pusės – spaudžia sultis. Praėjusiais metais tikrai negalėjome pasigirti obuolių derliumi, nes obelys, kaip žinoma, gerai užderi tik kas dvejus metus, todėl atvykę žmonės prašydavo išspausti sulčių iš supirkimo punkte supirktų obuolių. Supirkimo kainos šiuo metu yra 0,12 Lt už kilogramą. Supirkti obuoliai vežami į Vilkaviškį, kur iš jų spaudžiamos sultys, gaminami koncentratai, sirupai. Jie parduodami vokiečiams, austrams.

R. Sakalauskas įžvelgė tai, kad anksčiau soduose augdavo daug įvairių obelų, o dabar žmonės praretina jas iškirsdami, kiti pasisodina tik kelias obelaites savo reikmėms. Nuo ryto iki vakaro dirbančio supirkimo punkto savininkas pasakojo, kad priimami visokiausių rūšių obuoliai, svarbu, kad nebūtų pradėję pūti. „Yra buvę tokių atvejų, kai vaikai atnešė obuolių maišus, kuriuose buvo pridėta trinkelių, ar akmenų. Atrodo, kad jie apgaus ir gaus už tai pinigų“, − juokėsi vyras.

Verslininkas pasakojo, kad šią veiklą jis pradėjo prieš 18 metų, o prieš trejus metus kilo mintis atidaryti sulčių spaudyklą, į kurią atvykę žmonės gali išsispausti sulčių pagal savo skonį – rūgščių, saldžių ar maišytų su kriaušėmis.

Kitame R. Sakalauskui priklausančiame supirkimo punkte, esančiame Gimnazijos gatvėje, Šakiuose, dirbanti moteris teigė, kad dėl didelio obuolių derliaus pritrūksta maišų. Kai obuoliai yra išvežami į gamyklas, pritrūksta maišų, kuriuos reikia grąžinti obuolius atvežusiems žmonėms. Moteris tikino, kad per penkiasdešimt metų, tokio mažo derliaus, koks buvo praėjusiais metais, nebuvo. Pasak jos, pernai  supirko tik keturias ar penkias tonas obuolių.

Obuolių supirkimo sezonas turėtų trukti iki lapkričio 1-15 dienos. „Pamenu, kad vieną kartą sezonas tęsėsi net iki lapkričio 25 dienos. Kadangi šiais metais jis prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau, tai anksčiau turėtų ir pasibaigti“, − teigė R. Sakalauskas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos