baneris leidinys

mugeKaimiškojo Šakių rajono gyventojus su vis labiau šylančiais orais pasveikino šeštadienį nušurmuliavusi tradicinė mugė „Žemei bundant“. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, nestigo lankytojų ir prekeivių sukelto šurmulio. Tačiau sodinukų prekeiviai dėl vyraujančių šaltų orų negalėjo pasigirti puikia prekyba, kokia vykdavo ankstesniais metais.   
 
Nuotr. Nors gėlių prekeiviai ir guodėsi šaltu pavasariu, tačiau žmonės gėlių daigus pirko noriai.
 
Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto Šakių miesto alėjoje, Nepriklausomybės gatvėje, šurmuliavo pavasarinė mugė „Žemei bundant“. Šiemet mugę organizavo Šakių verslo ir informacijos centras kartu su Šakių kultūros centro, Zanavykų krašto muziejaus ir Turizmo informacijos centro darbuotojais. UAB „Gulbelė“ šįkart buvo renginio globėja. Pavasarinėje šventėje nestigo pardavėjų, amatininkų, mugės svečių, besidairančių į prekystalius su įvairiomis prekėmis.  

Kilo sodinukų kaina

Jei ankstesniais metais sodinukų prekeiviai džiaugėsi puikiai vykusia prekyba ir per pusdienį parduotais beveik po du tūkstančius obelaičių, kriaušaičių bei kitų veislių vaismedžių, tai šiemet guodėsi vangiu jų perkamumu. Kriūkuose vaismedžių ūkį turinčio Tado Cviliko atstovė kalbėjo: „Labai vangiai žmonės perka. Iš tiktųjų pas kai kuriuos dar ir pašalas neišėjęs. Žmonės neturi noro pirkti sodinukų. Atrodo, kad patys žmonės dar miega“. Pasak prekeivės, dėl pabrangusios darbo jėgos, kuro, poskiepių, šiemet sodinukai pardavinėjami šiek tiek brangiau nei pernai. „Galima sakyti, kad šiemet sodinukus tenka pardavinėti trimis - penkiais litais brangiau“, - kalbėjo prekeivė. Taigi už obelaitę, kriaušaitę mugėje teko sumokėti nuo 20 iki 25 litų.

Šįkart geriausiai šakiečiai pirko šilauoges, juoduosius serbentus. „Kaip visuomet perkamos vyšnios, trešnės. Apskritai žmonės labiau ieško įvairių naujovių. Labai populiarus – obels ir kriaušės hibridas, skiepytas šermukšnis, aronija“, - sakė T. Cviliko ūkio atstovė, patvirtinusi, jog šiųmetė mugė atnešė mažiausiai pelno.

Trumpesnis sezonas

Gėlių daigus pardavinėję prekeiviai taip pat nebuvo labai patenkinti šiųmečiu pavasariu. Nors gėlių prekeivė ponia Janina negalėjo skųstis vykusia prekyba. Geresnį perkamumą užtikrina ne kas kitas, kaip tik mažesnė kaina. Jeigu pas vienus gėlininkus ankstyvosios pavasarinės gėlės – našlaitės šiemet kainavo po tris litus, tai moteris už šias gėles prašė dviejų litų. Žinoma, gerai paieškojus ir pabendravus su kiekvienu prekeiviu, našlaičių buvo galima įsigyti ir po 1,8 lito. „Pernai našlaitėmis prekiavau jau balandžio 8 dieną, na o šiemet tik 20 dieną. Savaitę, dvi pabus našlaitė ir ją reikės keisti kita gėle. Dėl šaltų orų sutrumpėjo šių gėlių prekybos sezonas“, - guodėsi Janina.

Atskleidė šakiečių skonį

Ne vienerius metus Šakiuose vykstančioje pavasarinėje mugėje „Žemei bundant“ rožių sodinukais prekiaujantis ponas Ričardas nesiskundė šakiečių noru plačiau atverti pinigines. Pasirodo, zanavykai labai myli rožes. „Šakiečiai labai myli rožes. Šio krašto žmonės išsiskiria Lietuvoje. Išsiskiria tuo, kad 99 proc. pirkėjų pageidauja stambiažiedžių raudonos spalvos rožių. Kituose šalies kampeliuose žmonės perka labai įvairias rožes“, - tikino rožių prekeivis Ričardas.

Vyriškis, dalindamasis prekiavimo patirtimi, atskleidė labai įdomų faktą, kad rožes visgi labiau perka vyrai. „Labai dažnai stebiu pirkti rožių atvažiavusią šeimą. Vyras klausinėja, rūpinasi, kokią rožę išsirinkti, o moteris visai nesikiša. Pasirodo, dažniau vyrai rūpinasi rožių auginimu, o moterys jomis tik džiaugiasi“, - įžvalgomis dalijosi Ričardas.

Ilgametis rožininkas šias gėles pataria sodinti gegužės mėnesį, kuomet gerai įšyla oras. Esant tokioms gamtinėms sąlygoms jos lengviau prigyja, išvengia ligų. Pasak vyriškio, šių karališkų gėlių kaina jau daugelį metų išlieka panaši. „Tą pačią kainą taikome jau treti metai, nors viskas brangsta“, - teigė pardavėjas, rožes pardavinėjantis nuo 20 iki 25 litų. Žinoma, turguje žmonės linkę ir aktyviai pasiderėti. „Dažnas derasi ne dėl to, kad nori mažiau mokėti, bet dėl to, jog nori tiesiog pabendrauti. Pavyzdžiui, rytietiškuose turguose nesiderėjimas – netgi įžeidimas“, - kalbėjo rožių augintojas. 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos