baneris leidinys

Balandžio 16 dieną žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna ir Žemės ūkio ministerijos specialistų komanda Vilkaviškio kultūros rūmuose susitiko su Vilkaviškio, Marijampolės ir Šakių rajonų žemdirbiais.
 
Su Suvalkijos krašto žemdirbiais susitikęs žemės ūkio ministras prof. V. Jukna pristatė pagrindinius Vyriausybės ir Žemės ūkio ministerijos siekius bei gvildenamas problemas. „Visos žemės ūkio šakos turi būti plėtojamos, bet prioritetus reikia išskirti. Šiandien aktualiausi klausimai sprendžiami gyvulininkystės srityje“, - rengiamą gyvulininkystės plėtros strategiją pristatė ministras. Jis pasidžiaugė, kad ir perdirbimo įmonės pagaliau įvertino vietinės žaliavos - tiek mėsos, tiek pieno stygių, tad pagaliau ieško kompromisų, būdų, kaip investuoti į žaliavos gaminimą. Ministras taip pat nemažai dėmesio skyrė kooperacijai, pateikė ne vieną sėkmingą Lenkijos, kitų šalių ūkininkų bendradarbiavimo pavyzdį.

Betarpiškai su žemdirbiais diskutavo ir įvairių sričių Žemės ūkio ministerijos specialistai. Artėjant naujajam finansiniam 2014 - 2020 metų laikotarpiui, vis aktualesnės tampa Bendrosios žemės ūkio politikos reformos naujienos. Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis žemdirbiams išsamiai paaiškino naująsias „aktyvaus ūkininko“, „žalinimo“ sąvokas, padidėsiančio tiesioginių išmokų finansinio voko dalybų niuansus. Tačiau direktorius atkreipė dėmesį į tai, kad jei neieškosime būdų derlingumui, produktyvumui didinti, ES parama neatpirks visų kainų svyravimų. Žemdirbiai turi galvoti ir apie veislininkystę, sėklininkystę, valdų modernizavimą - visa tai padeda pasiekti gerų rezultatų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos