baneris leidinys

Liepos mėnesio pradžioje  posėdžiavusi Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros taryba turėjo apsispręsti, kaip paskirstyti paramą rajono verslo subjektams iš smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo, kuriame šiemet – apie 50 tūkstančių litų.
 
Visą birželio mėnesį fondą  administruojantis Šakių verslo informacijos centras rinko paraiškas paramai gauti. Iš viso pateikta 20 paraiškų, iš jų devynias pateikė pradedantys verslininkai, prašantys kompensuoti įmonių steigimo išlaidas. Dar devynios paraiškos gautos iš naujai įkurtų įmonių, kurios prašo kompensuoti išlaidas jų veiklai būtinai įrangai įsigyti. Dvi paraiškos pateiktos siekiant pasinaudoti fondo numatyta naujove - jaunimo verslo idėjų finansavimu. Tikimasi, kad iš šių idėjų išaugs gražūs vaisiai, - sėkmingos jaunų žmonių verslo įmonės.

Per pirmąjį 2013 metų pusmetį rajone įregistruoti 53 ūkio subjektai, bet realiai rajone veikiančių, neperregistruotų verslo įmonių priskaičiuojama 22. „Ypač džiugu, kad net 13 verslo įmonių rajone įkurtos konsultuojantis pas mus, verslo informacijos centre,  naudojantis pirmųjų verslo metų paslaugų krepšeliais. Džiugu, kad įvairėja naujai besisteigiančių įmonių veiklos sritys. Šiemet jau turime naujai sukurtas statybos, melioracijos, architektūros ir dizaino, baldų modeliavimo ir gamybos, mėsos gaminių, maitinimo, autoserviso, odontologijos, sporto ir švietimo paslaugų, siuvimo ir kitokias įmones. Daugelis naujų įmonių dėsningai kuriasi Šakiuose bei jų apylinkėse, bet viena kita atsiranda ir Lekėčiuose, Lukšiuose, Žygėnuose, Kriūkuose,“- sakė Šakių verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė.

Akivaizdi tendencija – vis labiau populiarėja nauja verslo organizavimo forma- mažoji bendrija. Ją pasirinko net  dvi iš trijų naujai susikūrusių rajono verslo  įmonių. Jos populiarumą lemia ribota atsakomybė, įstatinio kapitalo reikalavimo nebuvimas ir galimybė visiems nariams dirbti įmonėje, nesudarant darbo sutarčių.  
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos